Zotohet Këlliçi: Nuk do të paguani më pronarët e inceneratorëve

(Skenderbeu.info)-Zotohet Këlliçi: Nuk do të paguani më pronarët e inceneratorëve

Kandidati i opozitës për Tiranën Belind Këlliçi është zotuar para demokratëve se taksat e qytetarëve të Tiranës nuk do t’i marrin bosët e inceneratorëve.
Ndër të tjera ka deklaruar se nuk do të ketë më financim për inceneratorin imagjinar të Tiranës.
Ai ka theksuar se qytetarët nuk do të paguajnë me pronarët e inceneratorëve, të shpallur në kërkim.
“Taksat tona nuk do ti marrin më bosët e Tiranës. Financim për inceneratorin imagjinar të Tiranës nuk do të ketë më . Nuk do paguani më pronarët e inceneratorëve”, është shprehur Këlliçi.
Më tej ka premtuar se parimi i tij për Tiranën është gjithëpërfshirës , dhe se do të ndërtojë më shumë shkolla, çerdhe , do të sigurojë që në çdo cep të Tiranës të mos mungojë asnjë shërbim.
“Ekip fitues do jemi në 14 maj me koalicionin “Bashkë Fitojmë”.
Bashkë do punojmë duke ndjekur parimin e gjithpërfshirjes.
Në jemi kryeqyteti. Nuk do lejoj që të ketë diferencime në Tiranë.
Do ndërtojmë shkolla e çerdhe. Ju prindër në Astir te Liqeni i Thatë, nuk do të nxitoni më të çoni fëmijët tuaj në shkolla sepse do të vijnë shkollat dhe çerdhet tek ju.
Misioni i Policisë Bashkiake nuk do të jetë gjobëvënia.
Bashkia e Tiranës do të vazhdojë traditën tonë të derës së hapur”, është shprehur Këlliçi.
Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1kmh
0 %
Sun
20 °
Mon
26 °
Tue
24 °
Wed
25 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin!

0
(Skenderbeu.info)-Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin! Pas njoftimeve se...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

0
(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...

0
(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...
Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Stoltenberg,ka zhvilluar një bisedë telefonike me Josep Borrell.

Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues

0
(Skenderbeu.info)-Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Sekretari i Përgjithshëm...
Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16.

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

0
(Skenderbeu.info)-Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se...

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte

0
(Skenderbeu.info)-Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha...

Lajme të tjera
NGJASHME

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e fundit

(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është...

Sot, gara ndërkombëtare “Tiranathlon”/ Ja si do të devijohet qarkullimi në kryeqytet

(Skenderbeu.info)-Sot, gara ndërkombëtare “Tiranathlon”/ Ja si do të devijohet...

Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos

(Skenderbeu.info)-Presidenti Begaj shpallet "Qytetar Nderi" nga Komuna e Roshanos Në...

Nisja e sezonit turistik/ Policia bllokon skafin në Ksamil, gjobitet drejtuesi

(Skenderbeu.info)-Nisja e sezonit turistik/ Policia bllokon skafin në Ksamil,...

Shëngjini gati për të pritur turistët, më 3 qershor hapet zyrtarisht sezoni

(Skenderbeu.info)-Shëngjini gati për të pritur turistët, më 3 qershor...

Plagosën me armë 24-vjeçarin, shpallen në kërkim 4 të rinj në Kuçovë

(Skenderbeu.info)-Plagosën me armë 24-vjeçarin, shpallen në kërkim 4 të...

Rama premtime në Selenicë: Mbështetje për fermerët dhe turizimin

(Skenderbeu.info)-Rama premtime në Selenicë: Mbështetje për fermerët dhe turizimin Kryministri...
Raporto