Zgjedhjet e 14 majit dhe aksioni opozitar/ Meta i shkon në zyrë Sali Berishës

(Skenderbeu.info)-Zgjedhjet e 14 majit dhe aksioni opozitar/ Meta i shkon në zyrë Sali Berishës

Një ditë pas vendimit të marrë nga KQZ–ja në lidhje me regjistrimin e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 14 majit dhe pas prezantimit të kandidatëve për Këshillat Bashkiakë për Tiranën, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zbarkuar në selinë blu për të takuar kreun e PD-së, Sali Berisha.

Mësohet së në fokus të takimit do të jenë diskutimet për zgjedhjet e 14 majit dhe aksioni i radhës opozitar.

Kujtojmë se një ditë më parë, kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka prezantuar kandidatët për Këshillat Bashkiakë të Tiranës, listë e cila drejtohet nga Silva Caka, dhe nga figura të tjera të Partisë së Lirisë, si Endrit Braimllari, Florida Kërpaçi, Tedi Blushi, Ana Zizaj e të tjerë.

Ndërsa kreu i PD-së, Berisha, është në negociata me disa forca politike nga krahu i djathtë për të formuar një koalicion për zgjedhjet e 14 majit.

Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë”/ Këlliçi nxjerr “blof” Veliajn

(Skenderbeu.info)-"Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë"/ Këlliçi nxjerr...

Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin e BE-së

(Skenderbeu.info)-Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin...

Veliaj krenohet me fidanet e mbjella në Tiranë/ “Ju bëni shaka, por ato janë rritur, bëjnë hije”

(Skenderbeu.info)-Veliaj krenohet me fidanet e mbjella në Tiranë/ “Ju...

Begaj kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani

(Skenderbeu.info)-Begaj kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani Presidenti...

Deputeti socialist lëshon “perlën”/ “Hajredin Pasha, heroi i të gjithë dibranëve”

(Skenderbeu.info)-Deputeti socialist lëshon "perlën"/ “Hajredin Pasha, heroi i të...

Begaj, për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Garanci për paqen dhe stabilitetin në rajon

(Skenderbeu.info)-Begaj, për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Garanci për paqen dhe stabilitetin...

Berisha i bindur për fitore/ “Kudo që shkoj ka entuziazëm”

(Skenderbeu.info)-Berisha i bindur për fitore/ "Kudo që shkoj ka...

Kremlini: Nuk përbëjmë kërcënim për Finlandën dhe Suedinë

(Skenderbeu.info)-Kremlini: Nuk përbëjmë kërcënim për Finlandën dhe Suedinë Në një...
Raporto