fbpx

“Zero ndihmë për studentët”/ Deputetja e PL: Merrni shembull Kosovën!

(Skenderbeu.info)-“Zero ndihmë për studentët”/ Deputetja e PL: Merrni shembull Kosovën!

Deputetja e Partisë së Lirisë, Erisa Xhixho ka akuzuar qeverisë se nuk po mbështet studentët.

Përmes një statusi në facebook, deputetje shprehet se Rama nuk i ka prioritet të rinjtë, por prioritet ka vetëm aferat korruptive dhe inceneratorët.

Duke krahasur vendin tonë me Kosovës, Xhixho tregon se 10 mijë studentë ikën jashtë vendit për studime këtë vit. Po ashtu ajo i ka rikujtuar qytetarëve që të martën më 13 shtator, duhet të marrin pjesë në protestën e organizuar nga PL.

Reagimi i plotë në Facebook

Zero ndihmë për studentët është prova se Edi Rama nuk ka prioritet rininë, por ka aferat korruptive dhe klientët e saj.
Asnjë qindarkë nuk është parashikuar në paketën e masave për ta, ndërkohë që Kosova me një buxhet shumë më të vogël se Shqipëria i vjen në ndihmë çdo studenti me 100 euro në muaj.

Qeveria Rama vazhdon pagesat për inceneratorët fantazmë dhe korruptiv, por nuk ka para për studentët, as sa për t’u rimbursuar koston mujore të lëvizjes me transportin urban.
Janë këta të rinj që injorohen ata që mbushin kamionët apo varkat e trafikanëtve të klandestinëve, janë këta të rinj që presin me durim në radhë dritën jeshile për të studiuar e ndërtuar një jetë të denjë jashtë Shqipërisë.

Dhjetë mijë studentë zgjodhën sivjet t’u drejtohen universiteteve të huaja, sepse nuk besojne tek sistemi jone arsimor i deshtuar qe nuk garanton punesim te sigurt ..
Studentët kanë qenë gjithnjë të parët që kanë ditur t’i thonë mjaft keqqeverisjes.
Ne duhet të zgjedhim protestën e përballjen me këtë regjim dhe jo largimin, sepse në këtë vend duhet të vendosë Sovrani dhe jo qeveria më e korruptuar në Europë.
Të martën, më 13 shtator, ora 18.00 tek Inceneratori Tiranës të gjithë bashkë kundër kësaj qeverie!”

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Vipat kundër vendimit të SH.B.A-së për abortin

Aborti në Arizona kthim pas në 1864.

0
(Skenderbeu.info)  Aborti në Arizona kthim pas në 1864. Deri në këtë vit në Shetet e Bashkuara aborti ka qënë i paligjshëm. Një gjykatës i...
Jannik Sinner

Jannik Sinner në Sofje

0
(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen e botës, po ndjek treshen në ATP 250 në Sofje. Një turne që e ka fituar...
Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Tedi Blushi: Shqipëria vendi bujqësor me krizë bujqësore

(Skenderbeu.info) Tedi Blushi: Shqipëria vendi bujqësor me krizë bujqësore....

Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare

(Skenderbeu.info) Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare Sot është mbajtur...

Zgjedhjet në Itali,fiton ekstremistja e djathtë

(Skenderbeu.info)-Zgjedhjet në Itali, fiton ekstremistja e djathtë Giorgia Meloni,udhëheqësja e ekstremit...

Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë

(Skenderbeu.info) Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë  -...

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi...

Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan

(Skenderbeu.info) Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se...

Vuçiç: Kosova po ndihmohet nga fuqitë e mëdha

(Skenderbeu.info) Vuçiç: Kosova po ndihmohet nga fuqitë e mëdha Liderët...

Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare

(Skenderbeu.info) Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare Presidenti...
Raporto