fbpx

Ukraine/ Zelensky perfshihet ne aksident automobilistik

(Skenderbeu.info)-Ukraine/ Zelensky perfshihet ne aksident automobilistik

 

Makina në të cilën udhëtonte Volodymyr Zelensky u përfshi në një aksident trafiku në Kiev, por presidenti ukrainas nuk u lëndua rëndë, raporton ANSA.
Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi presidencial Serhii Nykyforov përmes një postimi në Facebook. Nykyforov shpjegoi se makina e Zelensky u përplas me një automjet privat, por nuk specifikoi se kur ndodhi aksidenti.
Presidenti është vizituar nga një mjek: nuk raportohet për lëndime të rënda”, tha zëdhënësi, duke shtuar se “rrethanat e ngjarjes do të konstatohen nga policia”.
Mjekët që shoqëronin kreun e shtetit e shpëtuan shoferin e makinës private dhe e futën në ambulancë”, tha në fund Nykyforov.
Pak minuta pasi zëdhënësi i Zelensky bëri deklaratën, zyra e presidentit ukrainas publikoi një video të fjalimit të mbrëmjes që lideri mban çdo ditë.

Volodymyr Zelensky, Ukraine's president, was not seriously hurt when he was involved in a car accident, his rep said.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Gjermania: inflacioni në 8.8% në 2023 dhe recesioni në rritje

(Skenderbeu.info) Gjermania: inflacioni në 8.8% në 2023 dhe recesioni...

Britani/Azilkërkuesit shqiptare nuk do të kthehen

(Skenderbeu.info)-Britani/Azilkërkuesit shqiptare nuk do të kthehen Marrëveshja e qeverisë...

A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë. 

(Skenderbeu.info) A janë funskioanle centralet bërthamore të Gjermanisë.   -...

Delegacioni suedez do të vizitojë Turqinë për të diskutuar ekstradimet e grupeve kriminale.

(Skenderbeu.info) Delegacioni suedez do të vizitojë Turqinë për të...

Sofra Poetike Borås në Suedi do të organizojë Festivalin e Poezisë

(Skenderbeu.info) Sofra Poetike Borås në Suedi do të organizojë...

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me...

Rusia rishikon tërheqjen e punëtorëve emigrantë 45-50 vjeç

(Skenderbeu.info)-Rusia vlerëson tërheqjen e punëtorëve emigrantë 45-50 vjeç Presidenti i...

OKB/Fëmijët ukrainas janë përdhunuar dhe torturuar nga forcat ruse

(Skenderbeu.info)-OKB/Fëmijët ukrainas janë përdhunuar dhe torturuar nga forcat ruse OKB-ja...
Raporto