fbpx

Ylli i Chelseat, Armando Broja, i bën përshtypje trajnerit të ri Graham Potter në stërvitje

(Skenderbeu.info)-Ylli i Chelseat, Armando Broja, i bën përshtypje trajnerit të ri Graham Potter në stërvitje

ARMANDO BROJA po tërheq vëmendjen e trajnerit të Chelseat, Graham Potter dhe ai është afër fitimit të një vendi titullar.
Sulmuesi i ri ka bërë një përshtypje të madhe në stërvitje dhe menaxheri i ri i Bluve, Potter, mund ta vendosë atë në 11-shen fillestare së shpejti, pavarësisht ardhjes verore të Pierre-Emerick Aubameyang,raporton The Sun

Ish-trajneri i Brighton e nisi Aubameyang në ndeshjen e tij të parë në krye kundër Salzburgut në Ligën e Kampionëve, por e largoi për Broja pas 66 minutash. Potter nuk ka kurrë frikë të mbështesë gjykimin e tij dhe të brendshëm kanë zbuluar se ai është i tërbuar për potencialin dhe aftësinë e Brojës për t’u përshtatur në sistemin e tij. Ai mund të dëshirojë të zbatojë një sistem presioni që është një nga pikat e forta të Brojës. 21-vjeçari u huazua në Southampton vitin e kaluar dhe bëri përshtypje nëntë herë për klubin.

Pavarësisht vëmendjes së madhe te shqiptarit gjatë verës nga lojtarë si West Ham, Broja qëndroi te Chelsea. Chelsea ka luftuar pa një qendërsulmues jashtë dhe jashtë në skuadër me Kai Havertz që kryeson linjën këtë sezon. Gjermania ka shënuar vetëm një gol deri më tani këtë sezon dhe në ndeshjen e parë të Potter si menaxher i Bluve ai u përdor si mesfushor sulmues.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...
Raporto