Yjet e modës ‘vihen në rresht’ për koleksionin e ri ‘Versace’

(Skenderbeu.info)-Yjet e modës ‘vihen në rresht’ për koleksionin e ri ‘Versace’

Yjet u rreshtuan për “Versace”-n mbrëmjen e së enjtes, kur shtëpia italiane e modës prezantoi koleksionin e ri Vjeshtë/Dimër 2023 në Los Anxhelos.

E planifikuar fillimisht për të premten, po e zhvendosur më herët për shkak të kushteve të motit, shfaqja në qiell të hapur përfshiu modele të famshme, që parakaluan në tarracën e Pacific Design Center në Hollivud, teksa dielli perëndonte në qytetin e glamurit.

Gidi Hadid ishte e para që përshkoi pasarelën e veshur me një kostum të zi, e ndjekur nga Kendall Jenner, Naomi Campbell, Irina Shayk dhe Emily Ratajkowski.

Ngjyra e zezë dominonte koleksionin, por nuk mungonin as ato të ndezurat, si portokalli dhe pink. Fustanet ishin kryesisht të shkurtra, të përbëra nga mëndafshi e të shoqëruara me doreza të gjatë operash. Meshkujt mbanin lëkura gjarpri, xhaketa dhe bluza me temina.

Shfaqja e cila u mbajt vetëm pak ditë para ceremonisë së çmimeve “Oscar”, u ndoq një sërë të ftuarish të famshëm, përfshirë këngëtarët shqiptare Dua Lipa, Cher, Elton John dhe aktorët Anne Hathaway e Channing Tatum, të cilët u panë të duartrokitnin teksa dizenjatorja Donatela Vercace parakaloi në fund të prezantimit.

Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të...

Pesë modelet e xhinseve që do të shënojnë stinën e pranverës

(Skenderbeu.info)-Pesë modelet e xhinseve që do të shënojnë stinën...

Vajza e Salma Hayek mahniti me fustanin e aktores nga viti 1997

(Skenderbeu.info)-Vajza e Salma Hayek mahniti me fustanin e aktores...

“Ajo çka heshtja fsheh”/ Botohet libri më i ri nga Arbron Gashi

(Skenderbeu.info)-“Ajo çka heshtja fsheh”/ Botohet libri më i ri...

Shkenca, sloganet dhe efektiviteti, këto janë garancitë e kozmetikës

(Skenderbeu.info)-Shkenca, sloganet dhe efektiviteti, këto janë garancitë e kozmetikës Efekti...

Nike këtë vit do ta ndalojë përdorimin e lëkurës së kangurit për produktet e veta

(Skenderbeu.info)-Nike këtë vit do ta ndalojë përdorimin e lëkurës...

Përkthimi i Kuranit në Europë, Rektori i universitetit te Napolit: Ishte libri që njihte Dante

(Skenderbeu.info)-Përkthimi i Kuranit në Europë, Rektori i universitetit te...

Dior do të shfaqet në Mumbai më 30 mars

(Skenderbeu.info)-Dior do të shfaqet në Mumbai më 30 mars Për...
Raporto