WhatsApp në Android po merr një pamje të dyfishtë të panelit për tabletët

(Skenderbeu.info)-WhatsApp në Android po merr një pamje të dyfishtë të panelit për tabletët

Versioni më i fundit beta i WhatsappAndroid përmban një ndërfaqe me panel të dyfishtë për tabletët me këtë sistem operativ.
Ajo që zakonisht ndodh në këto raste është – funksione të tilla të reja testohen në kanalin beta për një kohë, dhe më pas ato përfundimisht ia arrijnë të gjithëve.
GSM Arena shkruan se ata shpresojnë se e njëjta logjikë do të zbatohet edhe me këtë veçori, pasi ndërfaqja e përdoruesit me panele të dyfishta ka shumë më tepër kuptim në tabletë sesa thjesht një version i zgjeruar i ndërfaqes së telefonit.
Versioni i parë i WhatsApp i përshtatshëm për tabletët Android për testues beta doli vitin e kaluar, megjithëse nuk kishte pamje të ndarë.
Ju mund të shihni ndërfaqen e re të ndërfaqes së përdoruesit, e cila duket se do të dalë tani për ata në beta, në “screenshot-in” e mësipërm.
Nuk është për t’u habitur që lista e bisedave është gjithmonë e dukshme në të majtë, kështu që ju mund të kaloni shpejt mes bisedave pa pasur nevojë të ktheheni në ekranin kryesor të platformës. Pamja e ndarë është gjithashtu në dispozicion edhe për skedat Thirrjet dhe Statusi.
Tutje nga GSM Arena shkruajnë se ata shpresojnë që kjo veçori do ta bëjë së shpejti debutimin nga testimi beta edhe si veçori zyrtare.
Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të dhënat personale

(Skenderbeu.info)-ChatGPT është i paligjshëm në Itali sepse shkel të...

Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona në “Instagram”

(Skenderbeu.info)-Në çfarë ore marrin më shumë “like” postimet tona...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon...

Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale

(Skenderbeu.info)-Rritet varësia e fëmijëve ndaj mediave sociale Në Gjermani rreth...

Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim menjëherë

(Skenderbeu.info)-Nëse keni një iPhone të vjetër, bëni këtë përditësim...

Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma

(Skenderbeu.info)-Ferrari prezanton kabrioletin e ri, debuton Roma Edhe pse veturat...

Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin 2025

(Skenderbeu.info)-Kompania amerikane planifikon të lansojë makinën fluturuese në vitin...

Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe Instagram

(Skenderbeu.info)-Meta po zgjeron programin e abonimit për Facebook dhe...
Raporto