E rëndë/ Vret gruan me sëpatë dhe më pas vetëdorëzohet në polici

(Skenderbeu.info)-E rëndë/ Vret gruan me sëpatë dhe më pas vetëdorëzohet në polici

Ne Kosove këtë të premte në mëngjes një grua dyshohet se është goditur për vdekje  bashkëshorti i saj 70-vjeçar.

Policia njofton se rreth orës 04:40 ka gjetur trupin e pajetë të 63-vjeçares në shtëpinë e çiftit në rrugën “Mark Isaku” në Prishtinë.

Pas ngjarjes, shtetasi me iniciale I.G. është vetëdorëzuar në polici.

Njoftimi i policisë:

Sot rreth orës 04:40 kemi pranuar informatën për një trup të pa jetë në një shtëpi në rrugën “Mark Isaku” në Prishtinë.

Bazuar në hetimin preliminar si dhe ekzaminimin e vendit të ngjarjes me urdhër të prokurorit të shtetit, rasti është cilësuar vrasje e rëndë.

Lidhur me rastin është vetëdorzuar një person i dyshuar: I. G, mashkull 70 vjeç.

Personi i dyshuar me urdhër të prokurorit të shtetit, është intervistuar dhe i njëjti është dërguar në qendrën e ndalimit, ndërkohë që trupi i pajetë i viktimës, femër 63 vjeç, është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
49 %
4.6kmh
75 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kosova kërkon nga BE statusin e vendit kandidat

(Skenderbeu.info)-Kosova kërkon nga BE statusin e vendit kandidat Kosova njofton...

Sulmohen gazetarët në veri te Kosoves nga persona të maskuar

(Skendenrbeu.info)-Sulmohen gazetarët në veri te Kosoves nga persona të...

Aksident i rende me 1 viktimë dhe 5 të plagosur në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Aksident i rende me 1 viktimë dhe 5 të...

Shkup/ Alarm për bombë në Bankën Popullore

(Skenderbeu.info)-Shkup/ Alarm për bombë në Bankën Popullore Në Maqedoninë e...

Sërish shpërthime me bombe në Mitrovicën e Veriut

(Skenderbeu.info)-Sërish shpërthime me bombe në Mitrovicën e Veriut Sërish dy...

Tjetër shpërthim në Mitrovicën e Veriut

(Skenderbeu.info)-Tjetër shpërthim në Mitrovicën e Veriut Një shpërthim i fundit...

Policia plagosi 16-vjeçarin/ Protesta të dhunshme në Greqi, plagosen 10 policë

(Skenderbeu.info)-Policia plagosi 16-vjeçarin / Protesta të dhunshme në Greqi,...

Kapet me drogë në Selanik/ Arrestohet 37-vjeçari shqiptar

(Skenderbeu.info)-Kapet me drogë në Selanik/ Arrestohet 37-vjeçari shqiptar Nje shqiptar...
Raporto