fbpx

Von der Leyen: Korsitë tona të solidaritetit janë një sukses i madh

(Skenderbeu.info) Von der Leyen: Korsitë tona të solidaritetit janë një sukses i madh

Solidariteti i Europës me Ukrainën do të mbetet i palëkundur. Që nga dita e parë, Europa ka qëndruar në krah të Ukrainës, me armë, me fonde, me mikpritje për refugjatët, dhe me sanksionet më të ashpra. Sektori financiar i Rusisë është në krizë”, u shpreh Ursula von der Leyen e tha këtë në fjalimin e saj për gjendjen e Rusisw. Liderja gjermane u paraqit para dhomës plenare të Parlamentit Europian e veshur me një xhaketë të verdhë dhe një këmishë blu, të shoqëruar me një karficë në ngjyrat e flamurit të Ukrainës.

Costume dhe fustane tw ngjarjshme me ngjyrat e flamurtit tw Ukrainws kanw veshur gjatw kwtyre muajve tw luftws thaujse tw gjithw zonjat e Parlamentit Europian

Fustane të ngjashme me të njëjtat ngjyra për shumicën e grave komisionere të ekipit të von der Leyen.

“Dua të jem shumë e qartë: sanksionet do tw mbetwn tw tilla pwr njw kohw tw gjatw. Kjo është koha për të treguar vendosmëri, jo pranim,” shtoi ajo, “Ne do ta sjellim Ukrainën në zonën e roamingut të lirë europian. Korsitë tona të solidaritetit janë një sukses i madh. Bazuar në këtë, Komisioni do të punojë me Ukrainën për të siguruar akses të qetë në tregun e pwrbashkwt dhe anasjelltas. Kjo është arsyeja pse unë sot do të shkoj në Kiev për tw diskutuar kwtw ide nw detaje me Presidentin Zelensky”. ansa.it

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Jannik Sinner

Jannik Sinner në Sofje

0
(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen e botës, po ndjek treshen në ATP 250 në Sofje. Një turne që e ka fituar...
Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ditët e zeza të Euros në tregjet ndërkombëtare

(Skenderbeu.info) Ditët e zeza të Euros në tregjet ndërkombëtare....

Tedi Blushi: Shqipëria vendi bujqësor me krizë bujqësore

(Skenderbeu.info) Tedi Blushi: Shqipëria vendi bujqësor me krizë bujqësore....

Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare

(Skenderbeu.info) Berisha: marrëveshja Rusi-Serbi kundër interesave kombëtare Sot është mbajtur...

Zgjedhjet në Itali,fiton ekstremistja e djathtë

(Skenderbeu.info)-Zgjedhjet në Itali, fiton ekstremistja e djathtë Giorgia Meloni,udhëheqësja e ekstremit...

Kursi i këmbimit valutor për sot

Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Luhatjet e kursit të këmbimit reflektojnë lëvizjen e lirë të mall...

Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë

(Skenderbeu.info) Koalicioni i djathtë mund të drejtojë Italinë  -...

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi...

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me...
Raporto