fbpx

Virtus Bologna: Stërvitja e parë nesër me Scariolo

(Skenderbeu.info)-Virtus Bologna: Stërvitja e parë nesër me Scariolo

Virtus po përgatitet për gjysmëfinalen e Superkupës së Italisë në Brescia më 28 shtator.

Pas stërvitjeve intensive të ditëve të fundit, sot lojtarët e Virtus Bolonjës shijojnë një ditë pushimi.

Nesër, megjithatë, ai do të rikuperohet mirë me seancën e parë stërvitore të trajnerit Sergio Scariolo. Duke u rikthyer më në fund sot në qytet nga vera e gjatë dhe shumë produktive me kombëtaren spanjolle.

Nesër në grup do të jetë edhe Daniel Hackett, por fatkeqësisht për Vneret do të mungojnë të dëmtuarit Abass dhe Shengelia.

Ndërkohë ka nisur një javë e rëndësishme, ajo që do të çojë në ndeshjen gjysmëfinale të Superkupës së Italisë në Brescia më 28 shtator ndaj rivales së përhershme Olimpia Milano.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Basketboll, Virtus shkon në finale

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Virtus shkon në finale.Olimpia Milano-Virtus Bologna Në një ndeshje...

Basketboll, Sergio Scariolo beson verbërisht te Paolo Banchero

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Sergio Scariolo beson verbërisht te Paolo Banchero Në Brescia...

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco...

Stefano Gentile dëshiron të ketë një fillim të mbarë

(Skenderbeu.info)-Stefano Gentile dëshiron të ketë një fillim të mbarë,...

Basketboll, Ponitka shfaqet te Panathinaikos

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Ponitka shfaqet te Panathinaikos Kampionati Evropian me Poloninë, i...

Superkupa A2, finale Cremona-San Severo

(Skenderbeu.info)-Superkupa A2, finale Cremona-San Severo Nuk ka asgjë për të...

Celtics, Ime Udoka do të pezullohet

(Skenderbeu.info)-Celtics, Ime Udoka do të pezullohet Trajneri bardheblu ka thyer...

Basketboll, Olimpia prezanton Baron, Davies dhe Mitrou-Long

(Skenderbeu.info)-Basketboll, Olimpia prezanton Baron, Davies dhe Mitrou-Long GM Stavropoulos: "Ne...
Raporto