(Skenderbeu.info) Marka Vanwall rikthehet me Vandervell S.

Pas një të kaluare të lavdishme në Formula 1, marka Vanwall gjen një fillim të ri në lëvizshmërinë elektrike me Vandervell S.

Po flasim për një sedan që shfaq ambiciet sportive të veshur me një stil retro, të frymëzuar në mënyrë të paqartë nga përbindëshat e Rally si Audi Quattro dhe Lancia Delta S4.

Profilet në formë katrore janë tema kryesore si në pjesën e përparme ashtu edhe në pjesën e pasme, ndërsa në anë mund të shihen parafangat që mbajnë rrota 22″ dhe spoilerin e pasmë në çati.

Ngjyra e nisjes është jeshile klasike që kujton origjinën angleze të markës Vanwall.

Pjesa e brendshme e makinës karakterizohet nga një ndarje pasagjerësh e krijuar për të ofruar një pozicion drejtimi ad hoc dhe ergonomi maksimale.

Vendosja sportive theksohet nga materiale cilësore si lëkura e imët dhe fibra karboni, të përdorura në një masë të madhe për të garantuar lehtësinë funksionale deri në performancë të jashtëzakonshme.

Ato të garantuara nga Vanwall Vandervell S 4wd me 320 HP dhe 450 km autonomi, të aftë për të përshpejtuar nga 0 në 100 km/h në 4,9 sekonda deri në një shpejtësi maksimale prej 185 km/h.

Vandervell S Plus 4wd me 580 HP dhe një distancë prej 420 km arrin të bëjë edhe më mirë: 3.4 sekonda në 0-100 dhe një shpejtësi maksimale prej 260 km/h.

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto