Valixhe magjike me kokaine nga Republika Domenikane në Spanjë

(skenderbeu.info) Republika Domenikane në Spanjë Drejtoria Kombëtare e Kontrollit të Drogës (DNCD) e Republikës Domenikane dhe oficerët e Trupave të Specializuara të Sigurisë së Aeroportit, në kuadër të përforcimit të përpjekjeve për ndalimin e trafikut ndërkombëtar të drogës, sekuestruan më shumë se dy kilogramë, me sa duket kokainë. , në Aeroportin Ndërkombëtar të Amerikave JFPG,nisesh për në Spanjë.

Agjentë kundër narkotikëve, ushtarakë dhe pjesëtarë të agjencive të inteligjencës po kryenin detyra inspektimi në zonën e imbarkimit, kur në një nga bagazhet zbuluan lëndë të te dyshuar, duke aktivizuar menjëherë protokollin për këto raste.

Në prani të një zv.prokurori ka nisi kontrolli më rigoroz, duke zbuluar një xhep fals në pjesën e sipërme të valixhes, ku ndodheshin dy fletë kokainë të, me peshë paraprake 2.20 kilogramë.

Për rastin, Policia dhe DNCD arrestuan një 35-vjeçar domenikane, i cili do të vihet para drejtësisë në orët në vijim për shkelje të ligjit 50-88, për drogën dhe substancat e kontrolluara.

Rrugët ajrore midis vendit të Amerikës Qendrore dhe Spanjës për dërgesën e kokainës përdoren gjerësisht nga mafiozët e drogës me interesa në të dy anët e Atlantikut.

Shperndaje

Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...
Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa, pasi me datë 28.03.2023,

Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat

0
(Skenderbeu.info)-Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat Policia bën me dije se është...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

0
(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit Derisa kamionçina...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane,...

Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica...

Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë

(Skenderbeu.info)-Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë Policia...

Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion...

Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe trafikun e njerëzve në Europë

(Skenderbeu.info)-Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe...

Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës

(Skenderbeu.info)-Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës Autoritetet...

Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në miellin e sojës në drejtim të Antwerpen

(Skenderbeu.info)-Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në...
Raporto