Rice, valixhe bosh në Katar për të sjellë Kupën e Botës në shtëpi

(Skenderbeu.info) Rice, valixhe bosh në Katar për të sjellë Kupën e Botës në shtëpi. Declan Rice ka marrë një valixhe bosh në Katar – për të sjellë në shtëpi Kupën e Botës.

Ai zbuloi çantën e tij shtesë kur u bashkua me skuadrën e Gareth Southgate në St George’s Park të hënën.

Rice buzëqeshi ndërsa përkëdheli valixhen e dytë dhe i tha shoferit të tij: “Nuk ka asgjë në atë. Kjo është një rezervë. Shpresoj se do ta sjell në shtëpi trofeun në këtë”.

Rice, 23 vjeç, do të jetë në formacionin fillestar të Gareth Southgate dhe është në linjë për të shtuar 34 paraqitjet e tij në ndeshjen hapëse të Katarit kundër Iranit të hënën.

Gjendja shpirtërore e Rice pasqyronte humorin optimist dhe të sigurt teksa u vendosën në bazën e tyre të hotelit me pesë yje Souq Al Wakra.

Ata morën pjesë në seancën e parë stërvitore të plotë dje në stadiumin e afërt Al Wakrah me temperaturë gati 30 gradë Celsius.

Gjithashtu, Kyle Walker iu bashkua stërvitjes për të rritur shpresat e tij të fitnesit pas një dëmtimi.

Por mbrojtësi më vonë pranoi se nuk do të ishte gati të luante në ndeshjen hapëse.

Walker, 32 vjeç, mund të kthehet në aksion kur Anglia të përballet me SHBA-në të premten, 25 nëntor.

 

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Portugali, Ronaldo: “Një grup shumë i bashkuar për t’u thyer nga forcat e jashtme”

(Skenderbeu.info)-Portugali, Ronaldo: "Një grup shumë i bashkuar për t'u...

Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG

(Skenderbeu.info)-Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG. Braziliani është...

NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors

(Skenderbeu.info)-NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors....

Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë

(Skenderbeu.info)-Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë. Në Arabinë...

Kupa e Botës: Scaloni: “Holanda e ekuilibruar”

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Scaloni: "Holanda e ekuilibruar, shpresoj të...

Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë

(Skenderbeu.info)-Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë...

Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e madhe

(Skenderbeu.info)-Ducati, të gjithë gati në Bolonja për festën e...

Eto’o: Prapa skenave të sulmit të Eto’o ndaj youtuberit

(Skenderbeu.info)-Eto'o: Prapa skenave të sulmit të Eto'o ndaj youtuberit....
Raporto