(Skenderbeu.info)– UEFA mund të ndryshojë stadiumin e finales së Championsit

Kjo mesjavë do të përcaktojë edhe 4 ekipet gjysmëfinaliste të Ligës së Kampionëve, por megjithatë ende nuk është e sigurt se ku do të luhet finalja e këtij turneu.

UEFA ka përcaktuar si qytetin pritës Stambollin, me ndeshjen të planifikuar të luhet në “Ataturk Stadium”. Por duket se gjërat do të ndryshojnë.

“Independent” raporton se në ditët e fundit është hedhur hipoteza për të ndryshuar stadiumin që do të mirëpresë finalen e këtij sezoni.

Shkak për këtë janë bërë zgjedhjet elektorale që do të mbahen në mesin e muajit maj në Turqi dhe UEFA duket se nuk është e bindur për sigurinë që do të ofrohet.

Në këtë mënyrë, për t’i paraprirë situatës, mund të ndryshohet finalja e Ligës së Kampionëve.

Në fakt, kjo nuk do të ishte hera e parë që do të ndryshohej, duke qenë se në 3 sezonet e fundit, finalja ka ndryshuar stadium 2 herë.

Për ironi të fatit, në sezonin 2019-2020 ishte pikërisht Stambolli vendi pritës, por Covid 19 bëri që të transferohej në Lisbonë.

Sezonin e shkuar, finalja ishte menduar të luhej në Moskë, por lufta mes Ukrainës dhe Rusisë, bëri që UEFA ta zhvendoste në Paris.

Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Stuttgart qëndron në Bundesligë, dështon Hamburgu

(Skenderbeu.info)-Stuttgart qëndron në Bundesligë, dështon Hamburgu Stuttgart siguron qëndrimin në...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max...

PSG në kërkim të një trajneri, identifikohet pasuesi i Galtier

(Skenderbeu.info)-PSG në kërkim të një trajneri, identifikohet pasuesi i...

Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë nga UEFA

(Skenderbeu.info)-Juventus pritet të marrë një goditje më të rëndë...

Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon Theo Hernandez

(Skenderbeu.info)-Reali kërkon Davies, Bayern Munich “pazar” në Milano, synon...

Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson në rikthimin e madh

(Skenderbeu.info)-Boston merr fitoren e parë ndaj Heat dhe shpreson...

Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë në sexhde

(Skenderbeu.info)-Ndodh edhe kjo, Ronaldo e festoi golin duke rënë...

Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas

(Skenderbeu.info)-Lëvizje surprizë, Bayern “peshkon” te Man.City, kërkon “bomberin” argjentinas Bayern...
Raporto