fbpx

UEFA heq dorë nga planet për të rritur Kampionatin Evropian

(Skenderbeu.info)-UEFA heq dorë nga planet për të rritur Kampionatin Evropian
Sipas The Times, UEFA ka vendosur të tërhiqet dhe të mos zgjerojë numrin e pjesëmarrësve në 32 nga viti 2028.
Kampionati europian i futbollit nuk do të ketë në start me 32 skuadra.
UEFA ka vendosur që kombëtaret pjesëmarrëse të mbeten 24 edhe në edicionin e 2028-ës.
Siç raporton The Times, ka shumë të ngjarë që nëse Britania e Madhe dhe Irlanda do të organizonin ngjarjen në gjashtë vjet, do të përdoreshin vetëm gjashtë stadiume angleze.
UEFA ishte nën presion nga disa prej 55 ekipeve kombëtare evropiane.
Të përfshira për të pasur më shumë shanse për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian.
Por nuk do të shkojë në 32. Skuadrat pjesëmarrëse janë ngjitur në 24 në edicionin e 2016-ës të fituar nga Portugalia dhe po aq ishte edhe vitin e kaluar kur fitoi Italia.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Horoskopi

Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Horoskopi për ditën e premte, 30 shtator 2022 Dashi Ka rrezik qe Plutoni te sjelle edhe debate, por edhe pasion te zjarrte sot ne jetën...
Parashikimi i motit

Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022

0
(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 30 shtator 2022 - Për ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të jetë nën...
me i kerkuri i hashashit

Messi i hashashit, ndër ‘më të kërkuarit’ në Europë

0
(skenderbeu.info)  -"Messi i hashashit" Abdellah el Haj Sadek el Menbri, i njohur më mirë si El Messi del hashish, 38 vjeç, është bërë një...
Moratoriumi i gjuetisë

Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik

0
(Skenderbeu.info) Moratoriumi i gjuetisë: kafshët dhe shependët në rrezik. Për zhdukjen e kafshëve dhe shendëve gjueti e paligjshme dhe jashtë sezonit është problemi kryesor....
kokaine e kapur

293 kg kokainë ne mes te derrasave me destinacion Valencian

0
(skenderbeu.info)  -" 293 kg kokainë ne mes te derrasave" -Pasditen e kësaj të mërkure (28 shtator 2022) Policia  Federale e Brazilit sekuestroi 293 kilogramë...
migrimet e zogjeve

Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hermshme të zogjëve

0
(Skenderbeu.info) Ndryshimet klimatike janë fajtore për migrimet e hershme të zogjëve Studiuesit, të udhëhequr nga Andrea Romano, vëzhguan dallime të mëdha midis specieve me...

Lajme të tjera
NGJASHME

Roma, Roger Ibañez kundër çdo tabuje: “Ne do të luftojmë për Scudetton”

(Skenderbeu.info)-Roma, Roger Ibañez kundër çdo tabuje: "Ne do të...

Moment historik një arbiter femër ne Serie A

(Skenderbeu.info)- Moment historik një arbiter femër ne Serie A....

Euro 2024, shortet kualifikuese

(Skenderbeu.info)-Euro 2024, shortet kualifikuese Tashmë janë përcaktuar vazot për shortin...

Më shumë zhgënjim për Cristiano Ronaldon

(Skenderbeu.info)-Më shumë zhgënjim për Cristiano Ronaldon, nuk u kualifikua...

Interi në zi, vdes Giancarlo Beltrami

(Skenderbeu.info)-Interi në zi, vdes Giancarlo Beltrami në moshën 85-vjeçare. Për...

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas...

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”...

Hungari-Itali, formacionet e mundshme

(Skenderbeu.info)-Hungari-Itali, formacionet e mundshme në orën 20:45 Hungari-Itali do të...
Raporto