Kenia/ Një udhëtim pranë tragjedisë për një grup turistësh italianë

(Skenderbeu.info) Kenia/ Një udhëtim pranë tragjedisë për një grup turistësh italianë.

Një ekskursion në parajsën natyrore të parkut detar Watamu në Kenia mund të ishte kthyer në një tragjedi për 13 turistë italianë.

Italianet së bashku me rreth pesëmbëdhjetë kenianë, kishin dalë në det me një varkë për të admiruar evolucionin e delfinëve në një zonë në të cilat nuk janë regjistruar ndonjëherë aksidente me varkë.

Parku detar Watamu në Kenia
Parku detar Watamu në Kenia

Numri i mbytjes së anijes është tre kenianë të vdekur (një grua dhe dy fëmijë) dhe një turist italian i shtruar në spital për vëzhgim në një spital në Malindi.

Kushtet e gruas, të cilësuara fillimisht si kritike, në orët e vona të pasdites janë cilësuar si “jo serioze” dhe “stacionare”.

Aksidenti ndodhi në mëngjes, kur një nga pesë varkat që lundronin përtej shkëmbit të parë koral në kërkim të delfinëve kreu një manovër të papritur dhe u gjend përballë një dallge mashtruese, duke u përmbytur.

Era e fortë e kombinuar me detin e trazuar vështirësoi rikuperimin e njerëzve në ujë, siç thanë disa shpëtimtarë. Mes tyre edhe një mjek italian, milanez Franco Ghezzi, i cili ndodhej në plazhin ku iu dha ndihma e parë.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto