(Skenderbeu.info)-Twitter mbyll përkohësisht zyrat e kompanisë

Platforma Twitter ka njoftuar punëtorët se ka mbyllur përkohësisht zyrat e kompanisë.
Në një mesazh që ka parë transmetuesi britanik BBC, punëtorëve u është thënë se zyrat do të hapen sërish më 21 nëntor.Arsyeja e një vendimi të tillë nuk është bërë e ditur.
Ky njoftim vjen pas raportimeve se një numër i madh i punëtorëve kanë dhënë dorëheqje, pasi pronari i ri, Elon Musk, u ka kërkuar të nënshkruajnë se janë të gatshëm të punojnë “me orar të gjatë dhe intensitet të madh”, ose që të largohen nga kompania.
Në njoftimin për punëtorët është thënë, po ashtu, që ata duhet të vazhdojnë të veprojnë “në përputhje me politikat e kompanisë, dhe të mos diskutojnë informacion konfidencial në rrjetet sociale, në media, apo diku tjetër”.
Më herët gjatë këtij muaji, Twitter ka bërë të ditur se do të zvogëlojë numrin e punëtorëve për 50 për qind.
Para se Musk të merrte kontrollin e Twitterit, kompania ka pasur rreth 7.500 punëtorë.
Musk, njeriu më i pasur në botë, është bërë pronar i Twitterit, pas blerjes së kompanisë për 44 miliardë dollarë.

 

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Ish ylli i Milan dhe Real Madrid braziliani Kaka

Kaka: Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren

0
(Skenderbeu.info)-Kaka: "Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren. Ronaldo konsiderohet thjesht një njeri...
Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...

Lajme të tjera
NGJASHME

Borgward, kur kapitali kinez nuk mjafton

(Skenderbeu.info)-Borgward, kur kapitali kinez nuk mjafton për të shpëtuar...

Elon Musk e kthen selinë e Twitter-it në ‘hotel’ për stafin

(Skenderbeu.info) Elon Musk e kthen selinë e Twitter-it në...

Bot AI ChatGPT mahnit akademikët me aftësitë e tij

(Skenderbeu.info) Bot AI ChatGPT mahnit akademikët me aftësitë e...

Teleskopi Hapësinor James Webb mahnit astronomët me imazhin e Titanit

(Skenderbeu.info) Teleskopi Hapësinor James Webb mahnit astronomët me imazhin...

Sony gjithashtu në metaverse me sensorë Mocopi

(Skenderbeu.info) Sony gjithashtu në metaverse me sensorë Mocopi. Sony...

Musk: pagova 8 dollarë për shenjen e verifikimit blu

(Skenderbeu.info)-Musk: pagova 8 dollarë për shenjen e verifikimit blu Pronari...

Ericsson, 5G mund të përmbajë kërkesa më të larta për energji

(Skenderbeu.info) Ericsson, 5G mund të përmbajë kërkesa më të...

Hakerët sulmojnë rrjetet e energjisë përmes serverëve të vjetër

(Skenderbeu.info) Hakerët sulmojnë rrjetet e energjisë përmes serverëve të...
Raporto