(Skenderbeu.info) Donald Trump kandidat për 2024, paraqit dokumentet. Donald Trump ka paraqitur dokumentet për kandidaturën e tij në zgjedhjet e vitit 2024 në Komisionin Federal të Zgjedhjeve (FEC), duke kandiduar zyrtarisht për Shtëpinë e Bardhë.

“Kthimi i Amerikës fillon sot”: tha ai në takimin me shtypin në Mar-a-Lago duke folur nga një skenë pas së cilës ka shumë flamuj amerikanë.

Megjithatë, Trump po humb aleatët pas dështimit në zgjedhjet afatmesme, në të cilat ai u akuzua nga vetë mbështetësit e tij se kishte paraqitur kandidatë joefektiv. Rupert Murdoch e ka paralajmëruar atë se perandoria e tij mediatike nuk do të mbështesë asnjë nga përpjekjet e tij për t’u kthyer në Shtëpinë e Bardhë.
Pak para njoftimit të pritshëm të emërimit të Trump për Shtëpinë e Bardhë, rivali i tij kryesor potencial Ron Desantis e sulmoi atë, pa e përmendur emrin e tij, duke vërejtur në një darkë private të guvernatorëve dhe donatorëve republikanë se “kishte një performancë shumë zhgënjyese (në zgjedhjet Midterm), veçanërisht duke pasur parasysh se politikat e Bidenit janë shumë jopopullore” dhe se “të pavarurit nuk votuan për kandidatët tanë”.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...

Lajme të tjera
NGJASHME

Dënohet thirrja e Donald Trump për ‘përfundimin’ e Kushtetutës

(Skenderbeu.info) Dënohet thirrja e Donald Trump për 'përfundimin' e...

Julian Deda: Sot është ditë zie për Erion Veliajn

(Skenderbeu.info)-Julian Deda: Sot është ditë zie për Erion Veliajn Një...

Ja qendrat e votimit në të gjithë Shqipërinë/ Primaret në PD

(Skenderbeu.info)-Ja qendrat e votimit në të gjithë Shqipërinë/ Primaret...

Balotazhi i Senatit të Gjeorgjisë afrohet pas një fushate të dështuar

(Skenderbeu.info) Balotazhi i Senatit të Gjeorgjisë afrohet pas një...

Ja kush janë kandidatët e PD-së që garojnë në ‘Primare’! Liste e plotë

(Skenderbeu.info)-Ja kush janë kandidatët e PD-së që garojnë në...

Nisin primaret e PD në Durrës dhe Lushnje

(Skenderbeu.info)-Nisin primaret e PD në Durrës dhe Lushnje Në Durrës...

Presidenti Begaj : Vatikani të njohë Kosovën!

(Skenderbeu.info)-Presidenti Begaj : Vatikani të njohë Kosovën! Në një intervistë...

Opozita nuk tërhiqet nga protesta

(Skenderbeu.info)-Opozita nuk tërhiqet nga protesta Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi,...
Raporto