Tronditje dhe tmerr pas valës së shperthimeve të Rusisë në të gjithë Ukrainën

(Skenderbeu.info) Tronditje dhe tmerr pas valës së shperthimeve të Rusisë në të gjithë Ukrainën. Orët e fundit qene nje valë shpërthimesh, jo vetëm në Kiev, por në të gjithë vendin, nga Lvivi në perëndim deri në Kharkiv në lindje dhe Odesa në jug.

Për ata që ishin atje kur filloi pushtimi në shkallë të gjerë i Rusisë në shkurt, ka një element deja vu. U është thënë të kalojne sa më shumë kohë në bodrum, pasi priten sulme të tjera, duke përdorur raketa dhe dronë.

Por edhe kjo është ndryshe. Shpërthimet në Kiev janë shumë më afër qendrës.Eshtë e vështirë të thuash se çfarë synohet, por një deklaratë nga ministria e kulturës e Ukrainës tha se muzetë dhe ndërtesa Filharmonike ishin goditur.

Një video që po qarkullon në rrjetet sociale tregoi një krater të madh në një shesh lojërash për fëmijë.

Një tjetër tregoi një raketë që goditi urën prej xhami të kryebashkiakut Vitali Klitschko, një pikë turistike popullore dhe pikëpamje mbi lumin Dnipro.

Dy ditë më parë, mediat sociale u mbushen me video dhe meme, ndërsa ukrainasit festuan egërsisht sulmin në urën që lidh Rusinë me Gadishullin e Krimesë.

Sot, videot janë të gjitha banorë të tronditur nga predhat, mbeturina të zjarrta dhe paralajmërime urgjente.

Ndihet e pashmangshme, por kjo nuk e pakëson tronditjen.

Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
49 %
4.6kmh
75 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e...

Një i vdekur nga zjarri masiv në qendrën tregtare në Moskë

(Skenderbeu.info) Një i vdekur nga zjarri masiv në qendrën...

Scholz do të kërkojë rizgjedhjen si kancelar i Gjermanisë në vitin 2025

(Skenderbeu.info) Scholz do të kërkojë rizgjedhjen si kancelar i...

Italia, Japonia dhe Britania e Madhe projekt për një avion të ri luftarak

(Skenderbeu.info) Italia, Japonia dhe Britania e Madhe projekt për...

Zelensky/ Moska kryen terrorizëm me mina, do të ngrihen akuza

(Skenderbeu.info) Zelensky/ Moska kryen terrorizëm me mina, do të...

Ja se si Ukraina përdori mjetet e blinduara italiane Mls Shield

(Skenderbeu.info)-Ja se si Ukraina përdori mjetet e blinduara italiane...

Meksikë/ ‘Dita Italiane e Hapësirës 2022’ festohet në ambasadë

(Skenderbeu.info) Meksikë/ 'Dita Italiane e Hapësirës 2022' festohet në...

Ukraina njofton ndërprerje të reja emergjente të energjisë elektrike

(Skenderbeu.info) Ukraina njofton ndërprerje të reja emergjente të energjisë...
Raporto