(Skenderbeu.info)-Tri modele më të bukura të flokëve për këtë pranverë

Modelet e flokëve bob janë shumë të njohura edhe këtë vit

Bobi popullor i përshtatet çdo forme fytyre, u jep flokëve një formë tjetër, ngre fytyrën dhe vizualisht na bën të dukemi më të reja.

Megjithatë, tri modele bob bien në sy në veçanti dhe janë ndër më të kërkuarat në sallone këtë sezon, transmeton Telegrafi.

1. Bob me gjatësi mesatare

Ky model flokësh klasik nuk del kurrë nga moda dhe për këtë pranverë është i popullarizuar një version me gjatësi të mesme, deri te mjekra ose pak më poshtë. Ky stil duket modern dhe minimalist dhe mund t’i përshtatet pothuajse çdo formë fytyre.

2. Lob i gjatë me ndarje në mes

Edhe ky model flokësh do të shënojë ditët në vijim dhe do të duket veçanërisht i mirë për ato me fytyrë gjatoke. Ndarja në mes ofron një pamje të relaksuar dhe më moderne, dhe në kombinim me disa shtresa në flokë krijon volum dhe teksturë.

3. Bob pixie me teksturë

Një prerje flokësh pixie bob, domethënë një prerje flokësh bob tërësisht e shkurtër është ideale për ato me flokë kaçurrela ose me onde sepse theksojnë në mënyrë fantastike teksturën e tyre natyrale. Floktarët rekomandojnë shtimin e disa shtresave për t’i bërë flokët të duken më të plotë dhe kështu të fitojnë volum, ndërsa balluket e shkurtra apo edhe të gjata do t’ju japin hijeshi shtesë.

Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për...

Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer për një pamje perfekte

(Skenderbeu.info)-Si të visheni për diplomim? 5 ide nga influencer...

Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit 2023

(Skenderbeu.info)-Të rejat e shtëpive botuese në Panairin e Librit...

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a...

Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet më të rëndësishme në gardërobën tuaj?

(Skenderbeu.info)-Pse një bluzë e bardhë është një nga veshjet...

Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e madh shqiptar

(Skenderbeu.info)-Panairi i Librit në Torino çelet me shkrimtarin e...

Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe po vishen sërish

(Skenderbeu.info)-Edhe një trend tjetër po rikthehet! Bluzat me mesazhe...

Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së ndjerë Diana!

(Skenderbeu.info)-Del në ankand gjerdani prej diamanti i Princeshës së...
Raporto