Trafik ndërkombëtar droge në Prato 10 të arrestuar. Sekuestrohen 150 kilogramë lëndë narkotike

(skenderbeu.info) -Trafik ndërkombëtar droge në Prato-

Hetim nga drejtoria e rrethit antimafia e Firences e cila koordinonte punën e policisë financiare. Njoftohet gjithashtu një detyrim qëndrimi dhe një detyrim nënshkrimi. Hetuesit kanë vënë në dorë 110 kilogramë hashash, 30 marihuanë, 4 e gjysmë kokainë dhe 33 mijë euro para kesh.

Shqiptarët, rumunët dhe afrikano-veriorët u mblodhën në një grup, me një bazë operacionale në Prato, të specializuar në trafikun ndërkombëtar të drogës. Tetë persona përfunduan në burg dhe dy në arrest shtëpie nga gjyqtari për hetime paraprake të gjykatës së Firences, i cili pranoi kërkesat e drejtorisë së antimafias të rrethit.Hetimet u kryen nga policia Guardia di finanza e kryeqendres toskan në bashkëpunim me kolegët e Pratos.

trafik droge
guardia di finanza

Njoftohet gjithashtu një detyrim paraqitje pran organve te rendit dhe një detyrim për të frimosur pran policise. Akuza:grup kriminale me qëllim trafikun ndërkombëtar të drogës. Sipas hetimeve, organizata kriminale kishte dërguar sasi të mëdha droge në rrethin e Firences – po flasim për rreth 150 kilogramë – dhe më pas do ta shiste  atë në shkallë kombëtare.”Trafik ndërkombëtar droge në Prato”

Çdo anëtar i supozuar i grupit kishte një detyrë të saktë në mënyrë që menaxhimi i trafikut të drogës të ishte i plotë: nga prokurimi në import, nga përpunimi në tregtimin me pakicë. Puna e hetuesve, e nisur gjatë pandemisë, çoi në sekuestrimin e 110 kilogramëve hashash, 30 marihuanë, 4 e gjysmë kokainë. Gjithashtu sekuestrohen 33 mijë euro kesh, tre makina dhe 32 celularë.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet,...

Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El Salvadorin

(Skenderbeu.info)-Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El...

Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona Agjentët e Policisë...

Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)!

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)! Një operacion...

Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle Gjashtë anëtarë...

Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë Anëtarët...

Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë Guarda...

Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion Spanjën

(Skenderbeu.info)-Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion...
Raporto