Tjetër goditje për mafian shqiptare, këtë herë në Valencia

(Skenderbeu.info) “Tjetër goditje për mafian shqiptare, këtë herë në Valencia”  – Në Valencia, Garda Civile,ka arrestuar dy shqiptarë të moshës 18 dhe 21 vjeç. Të rinjtë janë arrestuar nën akuzën për prishjen e shëndetet publik. Policia çmontoi një makro-kulturë në një zonë natyrore që kishte një sasi të madhe burimesh për prodhimin e marijuanës. Ky operacion policor është goditja e tretë radhazi ndaj mafies shqiptare. Dy operacionet e tjera të Garad Civil në Spanjë  nga të cilat janë arrestuar shtetas shqiptarë kanë qene të fokusuara pasi ka çmontuar në një plantacion marjuanë në Pontevedra dhe në provincat e Katalonjës.

Garda Civil nisi hetime kundër kultivimit të marjuanës në qytetin e Navarres në mesin e muajt korrik. nga ky hetim u arrit të lokalizohej  një plantacion i madh me hashash në Estrecho de la Hoya, në një zonë që ka qenë gjithmonë e vështirë për tu arritur nga forcat e policisë. Nga verifikimet e këtij operacioni u bë e mundur identifikimi i dy të rinjve shqiptarë të seksit mashkull, përkatësisht 18 dhe 21 vjeç. Në këtë plantacion u gjetën 3965 bime marjuanë. Çështja tashmë ka kaluar për shqyrtim në Gjykatën e Shkallës së Parë në Spanjë.

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto