fbpx

Tjetër goditje për mafian shqiptare, këtë herë në Valencia

(Skenderbeu.info) “Tjetër goditje për mafian shqiptare, këtë herë në Valencia”  – Në Valencia, Garda Civile,ka arrestuar dy shqiptarë të moshës 18 dhe 21 vjeç. Të rinjtë janë arrestuar nën akuzën për prishjen e shëndetet publik. Policia çmontoi një makro-kulturë në një zonë natyrore që kishte një sasi të madhe burimesh për prodhimin e marijuanës. Ky operacion policor është goditja e tretë radhazi ndaj mafies shqiptare. Dy operacionet e tjera të Garad Civil në Spanjë  nga të cilat janë arrestuar shtetas shqiptarë kanë qene të fokusuara pasi ka çmontuar në një plantacion marjuanë në Pontevedra dhe në provincat e Katalonjës.

Garda Civil nisi hetime kundër kultivimit të marjuanës në qytetin e Navarres në mesin e muajt korrik. nga ky hetim u arrit të lokalizohej  një plantacion i madh me hashash në Estrecho de la Hoya, në një zonë që ka qenë gjithmonë e vështirë për tu arritur nga forcat e policisë. Nga verifikimet e këtij operacioni u bë e mundur identifikimi i dy të rinjve shqiptarë të seksit mashkull, përkatësisht 18 dhe 21 vjeç. Në këtë plantacion u gjetën 3965 bime marjuanë. Çështja tashmë ka kaluar për shqyrtim në Gjykatën e Shkallës së Parë në Spanjë.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Vipat kundër vendimit të SH.B.A-së për abortin

Aborti në Arizona kthim pas në 1864.

0
(Skenderbeu.info)  Aborti në Arizona kthim pas në 1864. Deri në këtë vit në Shetet e Bashkuara aborti ka qënë i paligjshëm. Një gjykatës i...
Jannik Sinner

Jannik Sinner në Sofje

0
(Skenderbeu.info)-Jannik Sinner në Sofje, i sapo kthyer në top 10-shen e botës, po ndjek treshen në ATP 250 në Sofje. Një turne që e ka fituar...
Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...

Lajme të tjera
NGJASHME

Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11 fëmijë mes viktimave

(Skenderbeu.info) Të shtëna në një shkollë në Rusi, 11...

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia...

Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët

(Skenderbeu.info) Kiev, 215 ushtarë lufte të liruar nga rusët Ukraina...

OKB: Bota ‘në rrezik dhe e paralizuar’

(Skenderbeu.info)-Shefi i OKB-së thotë se bota 'në rrezik dhe...

Putin: Unë flas me Vuçiç, ne do të bashkëpunojmë me Serbinë

(Skenderbeu.info) Unë flas rregullisht me Vuçiç  Unë flas rregullisht...

Erdogan: Putin i gatshëm t’i japë fund luftës

(Skenderbeu.info)-Erdogan: Putin i gatshëm t'i japë fund luftës Presidenti turk...

Osmani takohet me Bidenin

(Skenderu.info) Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në ceremoninë e...

Turqia synon të bëhet pjesë e anëtare OB së Shangait

(Skenderbeu.info) Turqia synon të bëhet anëtare e Organizatës së...
Raporto