fbpx

Tiranë: Shpërndanin drogë dhe kanabis, arrestohen 4 persona

(Skenderbeu.info) “Tiranë: Shpërndanin drogë dhe kanabis nëpër , arrestohen 4 persona” – Katër persona janë arrestuar nga policia e Tiranës, ndërsa janë goditur tre raste të shitjes së lëndëve narkorike me doza. Uniformat blu bëjnë me dije se pas informacioneve të marra në rrugë operative se në një biznes (sallë lojërash elektronike) në zonën e Selvisë, 2 shtetas, vëllezër, mbanin lëndë narkotike, menjëherë kanë ushtruar kontroll në këtë ambient.

Si rezultat, specialistët për Hetimin e Narkotikëve gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 3 kg lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa si dhe një pjesë të ndarë në doza. Në vijim të veprimeve u arrestuan në flagrancë shtetasit: -D. H., 28 vjeç dhe E. H., 22 vjeç (vëllezër), të dy banues në Tiranë.

Në kuadër të operacionit “Risk” është arrestuar edhe një 24-vjeçar, i ciki shpërndante doza kokainë në zonën e Komunës së Parisit.

Deklarata e plotë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Risk”, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve të DVP Tiranë.

Goditen 3 raste të veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike, vihen në pranga 4 shtetasit që kryenin këtë veprimtari kriminale.

Sekuestrohen 3 kg lëndë narkotike cannabis sativa, rreth 120 doza me lëndë narkotike kanabis dhe doza të tjera me lëndë narkotike kokainë.

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive, kanë goditur 3 raste të shpërndarjes së drogave, në doza.

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se në një biznes (sallë lojërash elektronike) në zonën e Selvisë, 2 shtetas, vëllezër, mbanin lëndë narkotike, menjëherë kanë ushtruar kontroll në këtë ambient.

Si rezultat, specialistët për Hetimin e Narkotikëve gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, 3 kg lëndë të dyshuar narkotike cannabis sativa si dhe një pjesë të ndarë në doza. Në vijim të veprimeve u arrestuan në flagrancë shtetasit:

-D. H., 28 vjeç dhe E. H., 22 vjeç (vëllezër), të dy banues në Tiranë.

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se këta 2 shtetas, pasi siguronin lëndë narkotike cannabis sativa në sasi të mëdha, e ndanin atë në doza të vogla dhe më pas e shisnin te klientë të ndryshëm, të biznesit të tyre në zonën e Selvisë.

 

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Parkim Kaliforni

Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit

0
(Skenderbeu.info) Hapi tjetër për ndotjen klimatike: Reforma e parkimit. Kalifornia më në fund është gati të heqë kërkesat e parkimit në të gjithë shtetin....
Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Lajme të tjera
NGJASHME

Parashikimi i motit për ditën e djelë, 25 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e djelë, 25...

Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare

(Skenderbeu.info) Presidenti Begaj takohet me përfaqësues të Diasporës Shqiptare Presidenti...

Aksident me pasojë vdekje në aksin Fier-Patos, zhduket autori

(Skenderebeu.info) Aksident me pasojë vdekje në aksin Fier-Patos, zhduket...

Divjakë: 28 vjeçari gjendet i vdekur ne vendin e punës

(Skenderbeu.info) Divjakë:28 vjeçari gjendet i vdekur ne vendin e...

Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 24 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e shtunë, 24...

Përgjaket autostrada Mamurras-Milot

(Skenderbeu.info) Përgjaket autostrada Mamurras-Milot Në autostradën Mamurras-Milot ditën e sotme...

Parashikimi i motit për ditën e premte, 23 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e premte, 23...

Parashikimi i motit për ditën e enjte, 22 shtator 2022

(Skenderbeu.info) Parashikimi i motit për ditën e enjte, 22...
Raporto