(Skenderbeu.info)-TikTok zgjeron transmetimet drejtpërdrejt me shumë pjesëmarrës

Përdoruesve të TikTok iu dha kapaciteti për të shtuar deri në pesë të ftuar në transmetimin e tyre të drejtpërdrejtë.
@tiktokcreators_malaysia

You can now go LIVE with more guests via Multi-guest feature!

♬ original sound – TikTokCreators_Malaysia – TikTokCreators_Malaysia

Siç mund ta shihni në këtë përmbledhje, tani do të jeni në gjendje të shtoni deri në pesë kuti video të ftuar në transmetimin tuaj të drejtpërdrejtë të TikTok, me një kuti të re të shtuar për çdo mysafir që pranon ftesën tuaj për t’u bashkuar.
TikTok nisi fillimisht vizitorët e transmetimit të drejtpërdrejtë korrikun e kaluar, me vetëm një vend të caktuar për mysafirë të disponueshëm në modalitetin e ekranit të ndarë. Por tani, do të keni shumë më tepër kapacitet për të pritur diskutime të drejtpërdrejta në aplikacion, gjë që mund të hapë mundësi të reja për biseda në panel, seanca të drejtpërdrejta të shikimit të TV, etj.
Dhe për markat, mund të ofrojë gjithashtu mënyra të reja për të shfaqur ose shikuar paraprakisht produktet tuaja më të fundit, për të lehtësuar bashkëpunimet e krijuesve, për të drejtuar Q dhe A nga fansat, për të treguar aspekte të ndryshme të biznesit tuaj dhe më shumë.
Siç u përmend, disa përdorues kanë pasur akses në transmetimet me pesë të ftuar që nga korriku. Kështu që nuk është krejtësisht i ri, por TikTok është ende në procesin e shpërndarjes së tij për të gjithë përdoruesit.
TikTok Live është aktualisht i disponueshëm për të gjithë përdoruesit me mbi 1,000 ndjekës.  Live Guests është në dispozicion për ata me mbi 5,000 ndjekës. Megjithëse TikTok duket se po i shqyrton këto kërkesa, me përmbledhjen e tij zyrtare Live tani nuk i përmend këto pragje ndjekësish (ne i kemi kërkuar TikTok për sqarime të mëtejshme)
Mund të jetë një mënyrë e mirë për të përmirësuar komunitetin tuaj në aplikacion dhe për t’u lidhur me më shumë njerëz, dhe me TikTok që ofron gjithashtu elementë të blerjeve të drejtpërdrejta, ka mënyra të ndryshme që markat mund ta përdorin këtë me efekt të madh.
Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...
Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa, pasi me datë 28.03.2023,

Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat

0
(Skenderbeu.info)-Gjendet pa shenja jete në përrua 36-vjeçari në Mat Policia bën me dije se është...

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

0
(Skenderbeu.info)-Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit Derisa kamionçina...

Lajme të tjera
NGJASHME

Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë “bllok” në “WhatsApp”

(Skenderbeu.info)-Si të kuptoni nëse dikush ju ka bërë “bllok”...

Apple ka lançuar një aplikacion tërësisht të dedikuar për muzikën klasike

(Skenderbeu.info)-Apple ka lançuar një aplikacion tërësisht të dedikuar për...

WhatsApp mund të ndalohet në Mbretërinë e Bashkuar

(Skenderbeu.info)-WhatsApp mund të ndalohet në Mbretërinë e Bashkuar Rrjeti social...

WhatsApp në Android po merr një pamje të dyfishtë të panelit për tabletët

(Skenderbeu.info)-WhatsApp në Android po merr një pamje të dyfishtë...

Windows 11 sjell “Phone Link” në iPhone tuaj

(Skenderbeu.info)-Windows 11 sjell "Phone Link" në iPhone tuaj Microsoft po...

YouTube po sjell një veçori të re në platformën e tij muzikore

(Skenderbeu.info)-YouTube po sjell një veçori të re në platformën...

Instagram sjell ndryshimin e radhës

(Skenderbeu.info)-Instagram sjell ndryshimin e radhës Ju mund të keni vënë...

WhatsApp me opsione të reja

(Skenderbeu.info)-WhatsApp me opsione të reja WhatsApp ka prezantuar përmirësime të...
Raporto