(Skenderbeu.info)-Tik Tok gati për të ndryshuar me seksionin e ri “Eksploro”.

Me dëshirën për t’u ofruar abonentëve të tij një përvojë gjithnjë të re dhe të përditësuar, Tik Tok thuhet se po mendon për një ndryshim të dizajnit për faqen e tij kryesore.
Siç shpjegohet nga faqja Techcrunch, rrjeti social në pronësi të Byte Dance, së shpejti do të zëvendësojë skedën Friends me Explore.
Siç shpjegohet nga faqja Techcrunch, rrjeti social në pronësi të Byte Dance, së shpejti do të zëvendësojë skedën Friends me Explore.
E ardhmja pa akullnaja, dy nga tre në rrezik deri në vitin 2100

Në këtë mënyrë, ai do t’u japë përdoruesve mundësinë për të hyrë shpejt në një menu në të cilën do të gjejnë jo vetëm postimet e publikuara nga të njëjtët miq dhe përdorues të tjerë që ndjekin njëri-tjetrin, por edhe përmbajtjet e sponsorizuara të propozuara nga algoritmi që personalizon rekomandimet për secilin. surfist. Sipas raporteve nga kompania Watchful.ai, veçoria e re e TikTok do të prezantojë aftësinë për të lëvizur dhe zbuluar video të reja në një plan urbanistik. Platforma ka konfirmuar se seksioni i ri “Explore” është duke u testuar në një numër të vogël përdoruesish në vende të zgjedhura. Ndryshimi, nëse zbatohet më gjerësisht, mund të sinjalizojë pranimin nga kompania për rolin që luan TikTok në ekosistemin e aplikacioneve sociale, si në përputhje me miqësitë ashtu edhe në konsumin e përgjithshëm të përmbajtjes dixhitale.
Byte Dance kishte filluar një eksperiment në fillim të këtij viti që la të kuptohet për qëllimin e ri. Nga mesi i shkurtit, faqja kryesore e aplikacionit ishte zgjeruar përtej dy burimeve kryesore, For You dhe Following, për të përfshirë gjithashtu përmbajtje të fokusuar në fusha si sportet, moda, lojërat dhe ushqimi. Ndryshe nga Facebook, TikTok i detyrohet shumë suksesit të tij aftësisë për të lidhur përdoruesit me tema me interes. Prandaj propozimi për të zëvendësuar seksionin “Zbulo” me një skedë të re “Miqtë”, gati një vit më parë, kishte ngjallur jo pak polemika nga shumë përdorues.

Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike...

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

(Skenderbeu.info)-Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet...

WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels

(Skenderbeu.info)-WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels Aplikacioni popullor WhatsApp...

Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate

(Skenderbeu.info)-Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate Përpara nisjes së...

Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë për herë të parë një orkestër

(Skenderbeu.info)-Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë...

Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë

(Skenderbeu.info)-Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë Komisioni Federal i Tregtisë...

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

(Skenderbeu.info)-Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në...

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të...
Raporto