Zaniolo i thotë po Tottenhamit, Roma dëshiron vetëm shitjen përfundimtare

(Skenderbeu.info)-Zaniolo i thotë po Tottenhamit, Roma dëshiron vetëm shitjen përfundimtare. Klubi anglez ka kërkuar lojtarin në huazim: nuk ka marrëveshje për formulën…

Problemi është para së gjithash formula. Për të ndjekur, pra, një distancë ende e gjerë në vlerësimin e lojtarit. Por Tottenham dhe Roma janë ende duke biseduar me njëri-tjetrin dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë në ditët në vijim. Zaniolo, nga ana e tij, tashmë i ka dhënë dritën jeshile: ideja për të veshur fanellën e Spurs dhe për t’u trajnuar nga Antonio Conte – ndoshta për të kuptuar se sa kohë duke pasur parasysh dyshimet e shprehura ditët e fundit nga trajneri italian – e tërheq atë.

Megjithatë, siç u përmend, marrëveshja mbetet e komplikuar: klubi anglez e dëshiron lojtarin në huazim me detyrimin për të blerë – një vlerësim që nuk shkon përtej 20 milionë eurove – që do të hynte në fuqi vetëm në kushtet e vështira, siç është kualifikimi për Ligën e Kampionëve, për shembull.

Roma arsyeton vetëm me synimin për një transferim përfundimtar ose, të paktën, me një detyrim për të blerë që është “më e lehtë” për sa i përket formulës dhe më e rëndësishme për sa i përket pagesës (35/40 milionë euro): kjo kërkohet nga nevoja për të bërë fitime kapitale deri më 30 qershor dhe kontrata që skadon në një vit e gjysmë të anëtarësimit të dikujt e sugjeron fuqishëm këtë. Ndërkohë Zaniolo nuk do të thirret për ndeshjen ndaj Spezias.

Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia

(Skenderbeu.info)-Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia. Gennaro Gattuso nuk do...

Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja pse shkoi nga -9 në -15 pikë

(Skenderbeu.info)-Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja...

“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

(Skenderbeu.info)-“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të...

Milan, lëndim për Bennacer: derbi me rrezik të lartë

(Skenderbeu.info)-Milan, lëndim për Bennacer: derbi në rrezik të lartë. Bie...

Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij të vetmuar

(Skenderbeu.info)-Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij...

Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi dhe e parakalon në renditje

(Skenderbeu.info)-Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi...

Milan, Pioli: “Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë zona Champions League”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: "Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë...

Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro

(Skenderbeu.info)-Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro. Në...
Raporto