Tetë vite burg për trafikantin e drogës, mbante 1.4 milionë euro në shtëpinë e tij

(Skenderbeu.info)-Tetë vite burg për trafikantin e drogës, mbante 1.4 milionë euro në shtëpinë e tij

Seksioni i Katërt i Gjykatës Provinciale të Pontevedra (Galicia, Spanjë) ka dënuar të gjithë të pandehurit e një rrjeti trafikantësh droge me bazë në Vilagarcía de Arousa dhe drejtuesi i të cilit mbante 1.4 milionë euro para në shtëpinë e tij. Ky person, Fernando S., është dënuar me tetë vjet e gjysmë burg dhe me 700 mijë euro gjobë. Për sa u përket kolegëve të tij ,ata u dënuan me gjashtë vjet e nëntë muaj burg dhe pagesën prej 600 mijë euro. Në rastin e dy burrave dhe katër vjet burg dhe 200 mijë euro për një grua. Të gjithë për trafikun e droges.
 Në vendimin e Gjykates, raportohet se nga pajisjet e vëzhgimit dhe monitorimit të vendosura ndaj të hetuarve rezulton se ata kanë zhvilluar takime për të organizuar transferimin e kokainës në Avilés. Për të cilin një nga të dënuarit ka pasur një automjet “të përshtatur posaçërisht për transportin e lëndëve narkotike”. Me dy ndarje të vendosura pas altoparlantëve të pasëm dhe të pajisur me një pajisje elektrike hapëse”.
Tre nga të dyshuarit u arrestuan në një kafene në Avilés kur po transportonin 2030 gramë kokainë, me pastërti 81.9% dhe vlerë nëse shitej në gram, 222.784 euro. Përveç kësaj, siç u tha, në shtëpinë e njërit prej të dënuarve u gjetën 1.366.065 euro, të cilat, sipas Gjykates, vijnë nga përkushtimi i tij në trafikun e drogës.
Gjykata thekson se “nuk ka asnjë provë që të pandehurit kanë vepruar për shkak të varësisë së tyre nga substancat narkotike ose se kjo ka ndikuar në sjelljen e tyre në lidhje me faktet e pretenduara”.
Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti...

Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask Guarda Civil...

Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni

(Skenderbeu.info)-Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni Në...

Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona Jane sekuestruar 87...

Policia ka arrestuar në durrës një person i cili kishte në makinë armë luftarake

(Skenderbeu.info)-Policia ka arrestuar në durrës një person i cili...

Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës dhe shfrytëzimin e grave

(Skenderbeu.info)-Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës...

Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona Guarda...

Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë Më 5 dhjetor...
Raporto