fbpx

Tetë të arrestuar, 2.2 ton kokainë për ne Finlandë dhe Indi

(skenderbeu.info)  -( Tetë të arrestuar, 2.2 ton kokainë) -Në vetëm pak orë, autoritetet panameze kryen dy operacione të gjera antidrogë, ku arrestuan tetë persona dhe sekuestruan ngarkesen me 2.2 ton kokainë që i përkiste  grupeve të ndryshme kriminale, te cilet tashmë ishin në kontejnerë detarë gati për dërgesë.

kontenieri me kokaine
kokaina e kapur

Rasti më i fundit i drejtuar nga Prokuroria e AntiDrogës do të sjellë para gjykates 8 persona, përfshirë qytetare panamezë, nikaraguas dhe salvadoranë, të kapur midis të hënës dhe të martës në Chilibre, në një punishte ku ndodhej një depo e përbërë nga 1203 pako me drogë të dyshuar e llojit kokaine. që ndodheshin në një kontejner të nisur për në Indi.

kokaina e kapur
kokaina e kapur

Nga ana tjetër, Prokuroria e AntiDrogës ne lindje te Panamasë, në një kontrolle te kryer ne vende ku kishte informacion,se nje grup kriminal mund te fshihte droge, sekuestroi 1040 pako me drogë, të cilat u gjetën brenda një kontejneri në një port të kësaj zone. Droga  kishte si destinacion Helsinki, Finlandë.

kokaina e kapur
kokaina e sekuestruar

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Torino

Torino: rinovimi i Sasha Lukiç

0
(Skenderbeu.info)-Torino: rinovimi i Sasha Lukiç ne javet e fundit Pas polemikave në fillim të sezonit, Sasha Lukic dhe Torino janë afruar sërish. Dhe bisedimet për...

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...

Lajme të tjera
NGJASHME

Korçë,digjet furgoni gjatë natës

(Skenderbeu.info)-Korçë,digjet furgoni gjatë natës Një mjet tip furgon është përfshirë...

Mallakastër: arrestohen dy vëllezër për kultivim dhe shpërndarje kanabisi

(Skenderbeu.info) Mallakastër: arrestohen dy vëllezër për kultivim dhe shpërndarje...

Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në Galicia

(Skenderbeu.info) Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në...

Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës

(Skenderbeu.info) Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës Guardia di Finanza...

49 të arrestuar 20 tonë hashash i seksuestruar në Marok

(Skenderbeu.info) 49 të arrestuar dhe 20 tonë hashash të...

Spanjë: shpërndanin kokainë në lokalet e natës

(Skenderbeu.info) Spanjë: shpërndanin kokainë në lokalet e natës Agjentët e...

Sekuestrohet një ‘narkobus’ në Amazonën ekuadoriane

(Skenderbeu.info) Sekuestrohet një 'narkobus' në Amazonën ekuadoriane Agjentët e Policisë...

Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në Shkodër

(Skenderbeu.info) Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në...
Raporto