Tesla paralajmëron makinën e saj të ardhshme elektrike me një imazh ngacmues

(Skenderbeu.info)-Tesla paralajmëron makinën e saj të ardhshme elektrike me një imazh ngacmues

Tesla ka paralajmëruar makinën e saj të ardhshme elektrike me një imazh të ri siluete, dhe Elon Musk thotë se tashmë është duke u ndërtuar.
Prodhuesi amerikan i automjeteve ka mbajtur takimin e saj vjetor të aksionarëve. Derisa shefi i kompanisë, Elon Musk, tha se takimi nuk ishte vendi i duhur për të bërë një njoftim të produktit të ri, ai megjithatë vendosi të ngacmojë me paralajmërimin e makinës së ardhshme të Tesla-s.
Gjatë prezantimit, Musk konfirmoi se Tesla aktualisht është duke punuar në dy automjete të reja që prodhuesi i automjeteve ende nuk i ka zbuluar.
Ndërsa CEO i diskutoi ato, Tesla tregoi këtë siluetë të asaj që besohet të jetë automjeti i saj i ardhshëm:Musk shtoi se kjo makinë nuk është duke u projektuar por duke u ndërtuar.
Mbetet e paqartë se çfarë donte të thoshte për këtë, por ai e përdor këtë term për prodhim, por mund të nënkuptojë se kompania po “ndërton” një prototip.
Sido që të jetë, imazhi është një pasqyrim dhe jo një foto e errët.
Tesla pritet të sjellë në treg një hatchback më të vogël elektrik, të cilit i referohen shpesh si Tesla “25 mijë dollarësh” ose ndonjëherë si “Tesla Model 2”.
Kohët e fundit, ajo që duket të jetë një prototip Tesla i ndërtuar në një Mazda u pa duke u testuar në Kinë, ku Tesla tha se do të projektonte dhe ndërtonte automjetin e saj të ardhshëm.
Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
40 %
Sun
26 °
Mon
26 °
Tue
26 °
Wed
25 °
Thu
19 °

Lajmet e fundit

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

0
(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’ Më interesantja është...

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

0
(Skenderbeu.info)-Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune Eleganca garantohet nga nuancat...

Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima

0
(Skenderbeu.info)-Tërmet në Greqi, nuk raportohet për viktima Shteti grek është goditur nga një tërmet, por...

Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

0
(Skenderbeu.info)-Sezoni turistik në Shqipëri, më 15 qershor hapen 30 qendra shëndetësore në zonat bregdetare...

Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh

0
(Skenderbeu.info)-Pesë arsye përse duhet të hani vezë më shpesh Veza është një nga ushqimet më...

Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona

0
(Skenderbeu.info)-Sulm terrorist në Somali, militantët islamikë vrasin me armë zjarri 9 persona Një sulm terrorist...

Lajme të tjera
NGJASHME

Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike për lapsin ‘stylus’

(Skenderbeu.info)-Android 14 Beta 3 sjell veçori të reja specifike...

Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet të AI

(Skenderbeu.info)-Instagrami së shpejti mund të marrë chatbotin e vet...

WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels

(Skenderbeu.info)-WhatsApp prezantoi një veçori të re Channels Aplikacioni popullor WhatsApp...

Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate

(Skenderbeu.info)-Honda prezantoi modelin kompakt të crossover-it Elevate Përpara nisjes së...

Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë për herë të parë një orkestër

(Skenderbeu.info)-Koreja e Jugut, “EveR6”, roboti që do të drejtojë...

Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë

(Skenderbeu.info)-Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë Komisioni Federal i Tregtisë...

Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në maj u rritën me 31 për qind

(Skenderbeu.info)-Volvo fillon të rimëkëmbet – shitjet e kompanisë në...

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të...
Raporto