Tërmeti katastrofik, Shqipëria dhuron 1 milion euro për Turqinë

(Skenderbeu.info)-Tërmeti katastrofik, Shqipëria dhuron 1 milion euro për Turqinë

Tërmeti katastrofik goditi Turqinë mëngjesin e 6 shkurtit. Shqipëria ka dhuruar 1 milionë euro për të prekurit nga tërmeti.
Kryeministri Edi Rama gjatë fushatës sensibilizuese “Turqia një zemër” shprehu ngushëllimet për jetët e humbura nga tërmeti tragjik, ndërsa njoftoi se Shqipëria dhuron 1 milionë euro për të prekurit nga tërmeti në Turqi.
“Ne dërguam ekipet tona të ndihmës për të ndihmuar sa të mundëm. Ne e dimë se jemi një vend i vogël. Nuk kemi harruar atë që Turqia dhe Presidenti Rexhep Tajip Erdogan bëri për ne në tërmetin e 2019. Ne bëmë maksimumin për të mbështetur popullin turk.” Jemi gati ta bëjmë. Falë përpjekjeve fantastike të Turqisë, jam i sigurt se gjithçka do të jetë e suksesshme,” tha Rama.
Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë”/ Këlliçi nxjerr “blof” Veliajn

(Skenderbeu.info)-"Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë"/ Këlliçi nxjerr...

Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin e BE-së

(Skenderbeu.info)-Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin...

Veliaj krenohet me fidanet e mbjella në Tiranë/ “Ju bëni shaka, por ato janë rritur, bëjnë hije”

(Skenderbeu.info)-Veliaj krenohet me fidanet e mbjella në Tiranë/ “Ju...

Begaj kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani

(Skenderbeu.info)-Begaj kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani Presidenti...

Deputeti socialist lëshon “perlën”/ “Hajredin Pasha, heroi i të gjithë dibranëve”

(Skenderbeu.info)-Deputeti socialist lëshon "perlën"/ “Hajredin Pasha, heroi i të...

Begaj, për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Garanci për paqen dhe stabilitetin në rajon

(Skenderbeu.info)-Begaj, për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Garanci për paqen dhe stabilitetin...

Berisha i bindur për fitore/ “Kudo që shkoj ka entuziazëm”

(Skenderbeu.info)-Berisha i bindur për fitore/ "Kudo që shkoj ka...

Kremlini: Nuk përbëjmë kërcënim për Finlandën dhe Suedinë

(Skenderbeu.info)-Kremlini: Nuk përbëjmë kërcënim për Finlandën dhe Suedinë Në një...
Raporto