(Skenderbeu.info) Honor, mes telefonave inteligjentë vjen Magic Vs. Honor, ofruesi kryesor global i pajisjeve inteligjente, po hyn gjithashtu në tregun e smartfonëve të palosshëm, aktualisht i dominuar nga Samsung.

Ish-marka Huawei, e shitur në nëntor 2020 te një konsorcium investitorësh kinezë, kishte zbuluar tashmë një telefon celular të palosshëm në fillim të vitit.

Honor Magic Vs
Honor Magic Vs

Pasardhësi, Magic Vs, përmirëson disa nga veçoritë e Magic V, ndërsa prezanton të tjera, siç është mbështetja për një majë shkruese. Fillimisht shitur në Kinë, këtë herë “i palosshem” duhet të mbërrijë edhe në Europë, gjatë vitit 2023. Kështu u shpreh CEO i Honor, George Zhao: “Honor Magic Vs do të jetë prodhimi jonë i parë i palosshem e gamës që do të debutojë gjithashtu në tregjet jashtë vendit dhe ne kemi besim se do të sjellë përparime të mëdha, duke transformuar mënyrën se si njerëzit në mbarë botën përdorin smartfonët e tyre.”

Në nivel teknik, telefoni inteligjent merr format dhe llojin e hapjes së Samsung Folds, me një ekran të jashtëm 6.45 inç dhe një të brendshëm 7.9 inç. Ky panel gjithashtu mbështet përdorimin e një majë shkruese. Procesori është Snapdragon 8+ Gen1 dhe bateria është 5000 mAh me karikim të shpejtë me tel në 66 W, i aftë për të ofruar deri në 10 orë përdorim dhe një karikim të plotë në rreth 46 minuta. Nuk ka karikim me valë.

Gjithashtu, Honor Magic Vs integron një çip të pavarur memorie sigurie për mbrojtje më të madhe të të dhënave. Ka tre kamera të pasme, një sensor kryesor 54 megapiksel i rrethuar nga një lente telefoto 8 megapikselë me zmadhim optik 3X dhe një lente e tretë 50 megapikselë me kënd ultra të gjerë. Dy kamera selfie, të dyja 16 megapikselë dhe të pozicionuara në panelin e jashtëm dhe në anën e atij të brendshëm të dyfishtë. Honor Magic Vs është në dispozicion në ngjyrë portokalli, cian dhe të zezë, nga dita e djeshme në Kinë, me një çmim që me kursin e këmbimit fillon nga ekuivalenti i 1009 eurove.

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Versioni i ri i Google Camera në telefonat Pixel

(Skenderbeu.info) Versioni i ri i Google Camera në telefonat...

Samsung është partneri zyrtar i smartfonëve të Serisë Snapdragon Pro

(Skenderbeu.info) Samsung është partneri zyrtar i smartfonëve të Serisë...

Konsumatorët blejnë smartfone më së shumti gjatë uljeve te festave

(Skenderbeu.info) Konsumatorët blejnë smartfone më së shumti gjatë uljeve...

3 Shenjat që tregojnë se kur duhet përditësuar smartfoni

(Skenderbeu.info) 3 Shenjat që tregojnë se kur duhet përditësuar...

Samsung planifikon ti bëjë sensorët e gjurmëve të gishtave më të sigurt

(Skenderbeu.info) Samsung planifikon ti bëjë sensorët e gjurmëve të...

Seria Xiaomi 13 mund të dal në treg më 8 dhjetor

(Skenderbeu.info) Seria Xiaomi 13 mund të dal në treg...

Apple kalon Samsung në tregun global të smartfonëve

(Skenderbeu.info) Apple kalon Samsung në tregun global të smartfonëve....

Shtyhet dalja në treg e Xiaomi 13 në Kinë

(Skenderbeu.info) Shtyhet dalja në treg e Xiaomi 13 në...
Raporto