Ibra sulmon argjentinasit pas triumfit në Botëror: U sollën keq, nuk do fitojnë kurrë më

(Skenderbeu.info)-Ibra sulmon argjentinasit pas triumfit në Botëror: U sollën keq, nuk do fitojnë kurrë më.

Zlatan Ibrahimoviç e ka ndjekur si spektator Botërorin 2022, por ka treguar se ishte i bindur që Argjentina do ta fitonte, për shkak të Lionel Mesit. Sulmuesi suedez, ka treguar për mediat franceze gjatë prezantimit të filmit “Asteriks dhe Obelisk, Mbretëria e Mesme”, ku ai është protagonist, se si e ka përjetuar suksesin e Argjentinës, duke mos u kursyer në kritika.

“Mesi vlerësohet si lojtari më i mirë në histori, isha i sigurt që do të fitonte. Gjithashtu jam i bindur se Kilian Mbape do të fitojë një tjetër Kupë Bote”, tha fillimisht suedezi.

“Nuk jam i shqetësuar për Mesin. Jam i shqetësuar për të tjerët te Argjentina, pasi nuk do të fitojnë më asgjë. Mesi ka fituar gjithçka dhe do të kujtohet, por pjesa tjetër që u soll keq, këtë nuk mund ta respektojmë. Kjo vjen nga unë, duke folur si një futbollist profesionist i nivelit të lartë, është një sinjal që do të fitosh një herë, por nuk do to kthehesh kurrë të fitosh më. Nuk fitohet kështu”, ishte kritika e Ibrahimoviç për futbollistët e Argjentinës, me siguri duke iu referuar skenave të lojtarëve argjentinas pas triumfit teksa talleshin me kundërshtarët e tyre.

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia

(Skenderbeu.info)-Zyrtare: Gennaro Gattuso largohet nga Valencia. Gennaro Gattuso nuk do...

Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja pse shkoi nga -9 në -15 pikë

(Skenderbeu.info)-Publikohet argumentimi i vendimit për dënimin e Juventusit: Ja...

“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të parë pas triumfit në Kupën e Botës

(Skenderbeu.info)-“Mbaroi, kam arritur gjithçka”. Messi flet për herë të...

Milan, lëndim për Bennacer: derbi me rrezik të lartë

(Skenderbeu.info)-Milan, lëndim për Bennacer: derbi në rrezik të lartë. Bie...

Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij të vetmuar

(Skenderbeu.info)-Serie A, Napoli-Romë 2-1: Spalletti vazhdon udhëtimin e tij...

Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi dhe e parakalon në renditje

(Skenderbeu.info)-Monza i bëhet makth Juventusit, e mund në shtëpi...

Milan, Pioli: “Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë zona Champions League”

(Skenderbeu.info)-Milan, Pioli: "Duhen ndryshime, Scudetto jonë do të jetë...

Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro

(Skenderbeu.info)-Serie A, Cremonese-Inter 1-2: vendos një dygolësh nga Lautaro. Në...
Raporto