Të shtëna, vdekje dhe sulme ndaj policisë në El Principe

(Skenderbeu.info)-Të shtëna, vdekje dhe sulme ndaj policisë në El Principe

Agjentët e Policisë Kombëtare te Spanjes kanë kryer një operacion në lagjen Ceuta del Príncipe.
 Janë bërë gjashtë arrestime dhe sekuestrimi i një arme zjarri. Pas ndërhyrjes në vrasjen e një burri, i cili humbi jetën nga të shtënat me armë zjarri. Gjithashtu janë arrestuar tre persona që dyshohet se kanë lidhje me krimin. Dhe është sekuestruar një pistoletë,karikues dhe municione, materiale të mbikqyrjes elektronike dhe dronë. Tre të arrestuarit e tjerë kanë lidhje me sulmet e pësuar nga shtatë oficerë policie të premten e kaluar. Teksa po përgatiteshin të kryenin një hyrje dhe kontroll në një operacion kundër krimit të organizuar. Ngjarjet kanë ndodhur në kuadër të një operacioni që është zhvilluar që prej muajit prill të vitit të kaluar. Dhe në të cilin deri më tani janë bërë 36 arrestime.

 Agjentët pjesëmarrës në operacion kanë dëgjuar disa shpërthime në lagje. Pasi kanë shkuar në vendngjarje kanë lokalizuar një të plagosur me plagë me armë zjarri. Të cilit i kanë aplikuar teknikat e ringjalljes së ndihmës së parë pa mundur t’i shpëtojnë jetën. Pjesëtarët e tjerë të pajisjes, pas një ndjekjeje kanë arritur të arrestojnë tre persona me kapuç si autorë të dyshuar të krimit. Pas arrestimit, organeve gjyqësore iu kërkua urdhra për hyrje dhe kontroll në dy banesat e të arrestuarve.
Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Sun
19 °
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Kapen mat” dy anglezët duke shitur drogë në Dhërmi

(Skenderbeu.info)-“Kapen mat” dy anglezët duke shitur drogë në Dhërmi Policia...

Zbulohen 16 ambiente të hapura ku kultivohej kanabis në Krujë, asgjësohen 6868 rrënjë droge

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 16 ambiente të hapura ku kultivohej kanabis në...

Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori, zbulohen 160 kg kokainë në dy kontejner në portin e Selanikut

(Skenderbeu.info)-Ngarkesa me banane vinte nga Ekuadori, zbulohen 160 kg...

Zbulohen 6 minisera me kanabis në Velipojë, asgjësohen 270 bimë, 2 të rinj në pranga

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 6 minisera me kanabis në Velipojë, asgjësohen 270...

Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen Toshi merret i pandehur

(Skenderbeu.info)-Akuzohet se vrau biznesmenin 11 vite më parë, Mirgen...

Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat

(Skenderbeu.info)-Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat Një i...

Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër, asgjësohen 6262 rrënjë kanabisi

(Skenderbeu.info)-Zbulohen parcela me drogë në Krujë, Lezhë dhe Shkodër,...

Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në kërkim 53-vjeçari

(Skenderbeu.info)-Policia zbulon parcelat me kanabis në Krujë/ Shpallet në...
Raporto