(Skenderbeu.info)-Suga e Bts është ambasadori i ri i Valentinos

Këngëtari korean-jugor Suga, ikone e popit BTS, është ambasadori i ri i markës Valentino.
Suga – shpjegon shtëpia e modes – është një DI.VA bashkëkohore, një akronim që tregon vlera të ndryshme, karaktere të shumëanshme të kodeve, të mbështetur nga vlera të brendshme.
Për drejtorin krijues të Valentino, Pierpaolo Piccioli, “DI.VAs është thelbi i autenticitetit, idealeve progresive dhe diversitetit që çojnë në ndryshim dhe transmetojnë vlerën e shtëpise se modes”.
Reperi, tekstshkrues, producent dhe interpretues, “Suga – shton Piccioli – është një artist shumëplanësh. Ai është një interpretues dhe përdor talentin dhe punën e tij për t’u shprehur me energji dhe autenticitet. Ai mishëron në mënyrë të përsosur gjithçka që përfaqësojnë DI.VA.s: diversiteti, gjithëpërfshirja, kreativiteti dhe pasioni.
Jemi të lumtur që e kemi në bord dhe jam i sigurt që së bashku do të bëjmë shumë gjëra të mira”.
Suga do të jetë edhe fytyra e fushatës “Valentino Essentials”, një kërkim për esencën e kryer brenda perimetrit të garderobës mashkullore dhe elementeve që e përbëjnë atë, e cila i ka dhënë jetë një numri të kufizuar pjesësh të marra nga koleksionet e markës. thjeshtuar dhe projektuar për një propozim në zhvillim të vazhdueshëm
Tirana
broken clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
2.1kmh
75 %
Thu
11 °
Fri
12 °
Sat
11 °
Sun
7 °
Mon
8 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Libra të botuar për autizmin

(Skenderbeu.info) Libra të botuar për autizmin. “Fëmijët me Autizëm”...

Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin fustane të kthyera poshtë

(Skenderbeu.info)-Revyja në Javën e Modës në Paris: Modelet mbanin...

Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra i colori” në gjuhën italiane

(Skenderbeu.info) Irma Kurti, poetja shqiptare boton librin “Persi tra...

Ja sa kristale u deshën për këtë look te Doja-s

(Skenderbeu.info)-Ja sa kristale u deshën për këtë look te...

Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër

(Skenderbeu.info)-Botuesit ngrenë problemet e librit/ Buxheti i varfër Në Qendrën...

Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës: Le Club Couture

(Skenderbeu.info)-Valentino hap dyert për destinacionin më ekskluziv të modës:...

Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i Giorgio Armani

(Skenderbeu.info) Koleksioni i ri Privè për Pranverë/Verë 2023 i...

Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez debate në Javën e Modës në Paris

(Skenderbeu.info)-Koka super reale e luanit të Kylie Jenner ndez...
Raporto