fbpx

Suarez kthehet te Nacionali

(Skenderbeu.info)-Suarez kthehet te Nacionali vetëm për Botërorin, gje qe u konfirmua nga presidenti i Nacional de Montevideo.

José Fuentes,  konfirmoi se Luis Suarez e mbyll kontratën me klubin uruguaian në nëntor.

Arsyeja kryesore pse ish-sulmuesi i Barcelonës u kthye në skuadrën e vendlindjes ishte arritja e formës sportive për Botërorin “Katar 2022”, që nis pikërisht në nëntor. kjo gje e bente te pritshem vendimin.

Perfundon kampionati dhe Luis Suarez do te largohet nga Nacional. Nuk dua te krijoj pritshmeri te rreme,” – tha José Fuentes për një televizion në Uruguai.

Luis Suarez bëri një përpjekje të madhe për të ardhur te Nacionali dhe, sa herë që më pyesin, e them për të mos krijuar pritshmëri për të ardhmen. Ai do të largohet dhe e ka thënë më shumë se një herë, kështu kishim rënë dakord që në fillim,” – shpjegoi Jose Fuentes.

“Kam tre fëmijë të mrekullueshëm, ëndrra e të cilëve ishte të më shihnin të luaja te Nacionali”. u shpreh Luis Suarez, 35 vjeç,  në prezantimin e tij me klubin uruguaian .

Në 10 ndeshjet e tij të luajtura për Nacionalin, sulmuesi veteran, Luis, ka shënuar 4 gola dhe ka dhënë tri asistime.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Izrael, Viti i ri

Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri

0
(Skenderbeu.info) Izrael: fillon viti 5783, sinagogat plot, por policia në gadishmëri Siç e kërkon tradita, Izraeli feston sonte fillimin e vitit 5783 nga krijimi hyjnor...
Deti Mesdhe

Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe

0
(Skenderbeu.info) Aciditeti po shkatërron florën dhe faunën e Detit Mesdhe Sipas një studimi të ri të kryer nga Instituti Kombëtar i Oqeanografisë dhe Gjeofizikës Eksperimentale...
Sllovenia-Huawei

Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik

0
(Skenderbeu.info) Sllovenia drejt neutralitetit teknologjik Qeveria sllovene duket se ka zbutur qëndrimet e saj për ligjin e komunikimeve elektronike, në ndryshim nga ekzekutivi i mëparshëm...
Josef Borell

Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit

0
(Skenderbeu.info) Borrelli: Të marrim seriozisht kërcënimin bërthamor të Putinit Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikën e Jashtme, Josep Borrell, duke folur për BBC ka...
Olaf Scholz

Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz

0
(Skenderbeu.info) Emiratet dhe Gjermania nënshkruajnë marrëveshje për furnizimin me gaz Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Gjermania nënshkruan gjatë një vizite të kancelarit gjerman Olaf Scholz...
Protesta ne Rusi

Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan

0
(Skenderbeu.info) Rusi: 800 persona të arrestuar për shkak se protestuan 799 protestues janë arrestuar në Rusi pas arrestimeve gjatë protestave kundër mobilizimit të shpallur nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

Ronaldo:”Dua të luaj deri në Euro 2024″

(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo:"Dua të luaj deri në Euro 2024".Pavarësisht moshës...

Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani

(Skenderbeu.info)-Arbiter shqiptar ne ndeshjen Angli-Gjermani Enea Jorgji, arbiter nderkombetar shqiptar...

Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”

(Skenderbeu.info)-Federer:“Nuk dua të largohem nga tenisi”.Kampioni i tenisit tashme...

10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23

(Skenderbeu.info)-10 lojtarët më të shpejtë në FIFA 23. E...

Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig

(Skenderbeu.info)-Chelsea: Oliver Mintzlaff qëndron në RB Leipzig dhe...

Një shqiptar tek Italia

(Skenderbeu.info)-Një shqiptar tek Italia, mesfushori shqiptar ne akademine e...

Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022

(Skenderbeu.info)-Temperaturat më të larta në Kupën e Botës 2022.Kupa...

Trajneri i klubit të Kategorisë së Parë jep doreheqjen

(Skenderbeu.info)-Trajneri i klubit të Kategorisë së Parë Adriatik Faslli...
English
Raporto