(Skenderbeu.info) Studenti qëllon në Universitetin e Virxhinias, 3 të vdekur. Një student i armatosur mbeti i lirë të hënën herët pasi tre persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën në Universitetin e Virxhinias – duke e çuar komunitetin e shkollës në kampusin Charlottesville të kolegjit të strehohej në vend.

Policia e universitetit tha se i dyshuari, i identifikuar si Christopher Darnell Jones, duhet të konsiderohet “i armatosur dhe i rrezikshëm” dhe këshilloi studentët dhe stafin të qëndrojnë brenda.

Të shtëna kanë rënë në zonën e rrugës Culbreth në ambjentet e universitetit, njoftoi policia UVA rreth orës 22:30.

Presidenti i Universitetit Jim Ryan tha në një deklaratë të hënën në mëngjes se Jones është student në shkollë.

Shumë agjenci të zbatimit të ligjit po koordinojnë për ta gjetur dhe kapur atë,” shkroi ai, duke thënë se i dyshuari mund të jetë duke drejtuar një makine të zeze.

Që në momentin e shkrimit të këtij shkrimi, jam zemërthyer të raportoj se të shtënat kanë rezultuar në tre viktima; dy viktima të tjera u plagosën dhe po marrin kujdes mjekësor”, tha Ryan në mesazh.

Zyrtarët nuk i kanë identifikuar viktimat apo nuk kanë deklaruar nëse ishin studentë apo staf.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Leyen

Von der Leyen: BE, paketë ndihme me vlerë 500 mln euro për Ballkanin Perëndimor

0
(Skenderbeu.info)-Von der Leyen: BE, paketë ndihme me vlerë 500 mln euro për Ballkanin Perëndimor  Ursula...
Berisha

Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar

0
(Skenderbeu.info)-Qëllohet kreu i PD-së, Sali Berisha në protestë, nga një person i infiltruar Një incident...
Protestuesit me sloganet e para.

Protestuesit me sloganet e para

0
(Skenderbeu.info)-Protestuesit me sloganet e para Ka nisur grumbullimi i protestuesve në urën e madhe në...
Destinacione

Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët

0
(Skenderbeu.info)-Putini dëbon 100 mijë refugjatë ukrainas ne Siberi , Arktik dhe Lindjen e Largët Vladimir...
Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

Lajme të tjera
NGJASHME

Dënohet thirrja e Donald Trump për ‘përfundimin’ e Kushtetutës

(Skenderbeu.info) Dënohet thirrja e Donald Trump për 'përfundimin' e...

Si rrallëherë, ariu polar sjell në jetë binjakë

(Skenderbeu.info)-Si rrallëherë, ariu polar sjell në jetë binjakë Kopshti Zoologjik...

Gjykata e Apelit në SHBA ka refuzuar kërkesën e Trump

(Skenderbeu.info) Gjykata e Apelit në SHBA ka refuzuar kërkesën...

Biden foto me Macron në Twitter

(Skenderbeu.info) Biden foto me Macron në Twitter. Joe Biden...

Policia e San Franciskos, fuqi për të përdorur robotë vrasës

(Skenderbeu.info) Policia e San Franciskos, fuqi për të përdorur...

Blinken, NATO më e fortë dhe më e bashkuar se kurrë

(Skenderbeu.info) Blinken, NATO më e fortë dhe më e...

SHBA/ 9.12 miliardë dollarë të shpenzuara për Black Friday

(Skenderbeu.info) SHBA/ 9.12 miliardë dollarë të shpenzuara për Black...

SHBA/ 600 të shtëna masive për të tretin vit radhazi

(Skenderbeu.info) SHBA/ 600 të shtëna masive për të tretin...
Raporto