(Skenderbeu.info) Statuja e logos së Twitter shitet për 100 mijë dollarë në ankand.

Sapo ka përfunduar një ankand për qindra artikuj në selinë qendrore të Twitter në San Francisko.

Një statujë e logos së famshme të platformës ka pretenduar se është artikulli më i shtrenjtë i shitur, me vlerë 100,000 dollarë (81,000 £).

Shikuesit në internet vunë re se disa nga artikujt e përdorur nuk ishin të volitshëm, pasi ato shiteshin për më shumë sesa për shitje me pakicë.

Shitja vjen pasi pronari Elon Musk ul kostot në Twitter pas blerjes së tij prej 44 miliardë dollarësh të kompanisë vitin e kaluar.

Që nga marrja e detyrës në fund të tetorit, Musk ka pushuar nga puna rreth gjysmën e stafit prej 7,500 të kompanisë.

Ai gjithashtu u ka dhënë fund shumë përfitimeve të Twitter, si ushqimet falas.

Heritage Global Partners, administratori i ankandit, nuk publikoi rezultatet përfundimtare të ankandit.

Simboli @ 190 cm u shit afër 15,000 dollarë (12,160 £).

Simboli @
Simboli @

Kishte gjithashtu një tavolinë sallë konferencash prej druri të rikuperuar me porosi që mbyllej afër 10,500 dollarë (8,510 £).

tavolinë sallë konferencash
tavolinë sallë konferencash

Nga ish-bari i tij i kafesë, Twitter shiti një makinë ekspres të nivelit të lartë La Marzocco Strada 3, me pakicë 30,000 dollarë (24,300), për rreth 13,500 dollarë (10,940 £).

makinë ekspres
makinë ekspres
Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Wed
6 °
Thu
7 °
Fri
9 °
Sat
10 °
Sun
11 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Mosha 13-vjeçare ‘Shumë herët’ për rrjetet sociale

(Skenderbeu.info) Mosha 13-vjeçare 'Shumë herët' për rrjetet sociale. Nuk ka...

Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti i shkruar

(Skenderbeu.info) Google zbulon AI që krijon muzikë nga teksti...

WhatsApp veçori të re për kamerën

(Skenderbeu.info) WhatsApp veçori të re për kamerën. Platforma e mesazheve...

BMW vjen me një version të përditësuar

(Skenderbeu.info) BMW vjen me një version të përditësuar. Me pranverën,...

OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë të palosshëm V Fold, V Flip

(Skenderbeu.info) OnePlus do të lançojë së shpejti telefonat inteligjentë...

Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin në robotikën mjekësore

(Skenderbeu.info) Kina, Koreja e Jugut dhe India nxisin inovacionin...

Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin e llogarisë

(Skenderbeu.info) Twitter/ Përdoruesit do të mund të apelojnë pezullimin...

Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13% nga viti në vit

(Skenderbeu.info) Shitjet e smartfonëve në Kinë ranë me 13%...
Raporto