Stabiliteti në Ballkanin Perëndimor/ Stoltenberg: Shqipëria, rol të rëndësishëm

(Skenderbeu.info)-Stabiliteti në Ballkanin Perëndimor/ Stoltenberg: Shqipëria, rol të rëndësishëm

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka vlerësuar rolin e Shqipërisë në aleancë në të gjitha sfidat.

Stoltenberg u shpreh se Shqipëria luan një rol të rëndësishëm për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.

“Shteti juaj iu përgjigj me shpejtësi pasojave të tërmetit shkatërrues në Turqi. Shqipëria luan rol të rëndësishëm për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor. Përgëzoj Shqipërinë për ratifikimin e protokolleve të anëtarësimit të Finlandës dhe të Suedisë.

Edhe NATO është e angazhuar përkrah Shqipërisë, si në rastin e sulmeve kibernetike që ju gjendem pranë. Ne po investojmë edhe në bazën e Kuçovës.

Ne do të vazhdojmë të mbështetim Shqipërinë. Ne ramë dakord për rëndësinë e pranisë së NATO-S në rajon, si misioni në Kosovë. Ne vlerësuam gjithashtu vijimin e dialogut mes Serbisë dhe Kosovës”, tha Stoltenberg.

Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Sat
16 °
Sun
17 °
Mon
14 °
Tue
11 °
Wed
6 °

Lajmet e fundit

fier

Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital

0
(Skenderbeu.info)-Aksident në Fier, makina përplas 12-vjeçarin, transportohet në spital Një aksident është raportuar në Fier....
Olta,Luizi

Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë

0
(Skenderbeu.info)-Olta: Luizi i përdor vajzat, të varfrat i besojnë Olta mendon se Luizi i përdor...
Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit. Edhe këtë verë, duket se trendet do t’i vendosë sërish pamja e saj në këto foto të publikuara në Instagram.

Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit

0
(Skenderbeu.info)-Dua Lipa sjell trendin e ri të veshjeve të plazhit Ndikimi që Dua Lipa ka...
Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra.është regjistruar pasditen e sotme në Greqi.Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.

Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra

0
(Skenderbeu.info)-Tërmeti me magnitudë 4.8 trondit Greqinë, ja ku ishte epiqendra Një tërmet me magnitudë 4.8...
U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi.Hekuran Llapushi i cili u hodh një ditë më parë nga kati i katërt i spitalit të këtij qyteti.

U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi

0
(Skenderbeu.info)-U hodh nga spitali, ndërron jetën 66 vjeçari nga Gramshi Ka ndërruar jetë në spitalin...
Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi. është arrestuar nga autoritetet britanike në Angli

Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi

0
(Skenderbeu.info)-Kapet adoleshenti nga Shqipëria duke u kujdesur për 500 bimë kanabisi Një i ri nga...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë”/ Këlliçi nxjerr “blof” Veliajn

(Skenderbeu.info)-"Pretendon se ka mbjellë 1 milion pemë"/ Këlliçi nxjerr...

Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin e BE-së

(Skenderbeu.info)-Marrëveshja e Ohrit, në rend dite edhe në samitin...

Veliaj krenohet me fidanet e mbjella në Tiranë/ “Ju bëni shaka, por ato janë rritur, bëjnë hije”

(Skenderbeu.info)-Veliaj krenohet me fidanet e mbjella në Tiranë/ “Ju...

Begaj kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani

(Skenderbeu.info)-Begaj kërkon njohjen e shtetit të Kosovës nga Vatikani Presidenti...

Deputeti socialist lëshon “perlën”/ “Hajredin Pasha, heroi i të gjithë dibranëve”

(Skenderbeu.info)-Deputeti socialist lëshon "perlën"/ “Hajredin Pasha, heroi i të...

Begaj, për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Garanci për paqen dhe stabilitetin në rajon

(Skenderbeu.info)-Begaj, për marrëveshjen Kosovë-Serbi: Garanci për paqen dhe stabilitetin...

Berisha i bindur për fitore/ “Kudo që shkoj ka entuziazëm”

(Skenderbeu.info)-Berisha i bindur për fitore/ "Kudo që shkoj ka...

Kremlini: Nuk përbëjmë kërcënim për Finlandën dhe Suedinë

(Skenderbeu.info)-Kremlini: Nuk përbëjmë kërcënim për Finlandën dhe Suedinë Në një...
Raporto