Spitali pa mjekë, asnje aplikim pune , të sëmurët ikin në Tiranë

(Skenderbeu.info)-Spitali pa mjekë, asnje aplikim pune , të sëmurët ikin në Tiranë

Behet fjale per spitalin e vetëm të qytetit të Krujës. I cili nuk ka një mjek obstetër gjinekolog që të jetë në punë nga e hëna në të dielë.

Një mjek i vetëm e ka të pamundur të përballojë fluksin në pavion e gjinekologjisë. Në rastet më të mirë në sallën e operacionit të këtij pavioni marrin pjesë dy mjekë specialist obstetër gjinekolog. Një gjë e tillë ndodh vetëm atëherë kur planifikohet nga mjekët dhe pacienti.

Por nëse në këtë spital paraqitet një rast urgjence që ka nevojë për ndërhyrje kirurgjikale pacientja duhet të presë mjekun të vijë nga Tirana.

Nuk eshte sektori i vetëm që ka mungesë të bluzave të bardha.

Prej më shumë se një vitit ky spital kërkon një specialist imazherie, por që deri më tani nuk ka asnje aplikim pune per aty.

Qytetarët e Krujës thonë se në këtë spital ata nuk mund të kryejnë as analizat bazë laboratorike. Për ta zgjidhja e problemeve shëndetësore nuk gjendet tek shëndetësia falas në spitalin publik, por tek klinikat private.

Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...
Rama, Osmani

Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra

0
(Skenderbeu.info)-Presidentja Osmani: BE duhet të kalojë nga fjalët në vepra Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani...
Charles Michel

Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën

0
(Skenderbeu.info)-Po përparohet liberalizimi i vizave për Kosovën Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha të...
Protesta

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

0
(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa qindra anëtarë dhe simpatizantë të...
Delegacioni serb

Mbërrin delegacioni serb në Rinas

0
(Skenderbeu.info)-Mbërrin delegacioni serb në Rinas Ne Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza ka mberritur delegacioni serb. Presidenti serb...

Lajme të tjera
NGJASHME

Vuçiç i acaruar, sulmon median

(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti...

1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste

(Skenderbeu.info)-1000 simpatizantë të PD nisen nga Vlora per proteste Disa...

Mbërrin delegacioni serb në Rinas

(Skenderbeu.info)-Mbërrin delegacioni serb në Rinas Ne Aeroportin Ndërkombëtar Nënë Tereza...

Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni 4 orë para fluturimit në aeroport

(Skenderbeu.info)-Samiti ne Tirane/TIA njoftim për qytetarët: Duhet të jeni...

Sot protesta e opozitës

(Skenderbeu.info)-Sot protesta e opozitës  Tirana sot do të presë 27...

Policia ndalon Ballist Morinën pas statusit në FB/Rrezik për Vuçiçin

(Skenderbeu.info)-Policia ndalon Ballist Morinën pas statusit në FB/Rrezik për...

Ja kush jane liderët e BE që priten sot në Tiranë!

(Skenderbeu.info)-Ja kush jane liderët e BE që priten sot...

Tirana blindohet si për luftë me snajper

(Skenderbeu.info)-Tirana blindohet si për luftë me snajper Në prag të...
Raporto