fbpx

Spanjë: shpërndanin kokainë në lokalet e natës

(Skenderbeu.info) Spanjë: shpërndanin kokainë në lokalet e natës

Agjentët e Policisë Mossos d’Esquadra të Njësisë së Hetimit në Sabadell (Katalunjs, Spanjë) së bashku me policinë bashkiake të qytetit arrestuan dy burra, përkatësisht 37 dhe 26 vjeç, më 15 shtator. Të dy personat u arrestuan nën akuzën e trafikut të lëndëve narkotikenë klabet e natës.  Sipas burimeve të agjentëve të Mossos të dy personat ishin pjesë e një bande që shpërndanin marjuanë dhe hashash.

Hetimi ka nisur në maj të këtij viti kur ka pasur prova për aktivitetin e paligjshëm të kësaj shoqate kanabisi që u shiste lëndë narkotike atyre që shkonin në klub. Si rezultat i këtij informacioni, dy forcat e policisë krijuan një operacion të përbashkët policor, ku u konstatua se drejtuesit e lartë të klubit ishin shpërndarës të lëndëve narkotike, kryesisht të marihuanës dhe hashashit.

sabadell2- mossos
sabadell2- mossos

Më 15 shtator, dy forcat e policisëMosso dhe Bashkiake kryen një kontroll të autorizuar nga Gjykata Hetuese numër 1 e Sabadell në Avenue Rafael de Casanovas. Në këtë kontroll u gjetën 5 kilogramë marijuanë, 1 kilogram hashash, një peshore dhe një fletore me shënimet e blerësve, çmimet dhe sasitë përkatëse.

LËR NJË KOMENT

Vendosni komentin
Vendosni emrin tuaj

Lajmet e fundit

Probleme në disa qytete nga rreshjet e dendura

0
(Skenderbeu.info)-Probleme në disa qytete dhe përmbytje nga rreshjet e dendura Reshjet e shiut kanë shkaktuar probleme dhe përmbytje në disa zona të Shqipërisë. Në Dibër, ka...
Kleb Basket Ferrara

Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri

0
(Skenderbeu.info)-Kleb Basket Ferrara, Marco Miozzi është presidenti i ri Marco Miozzi është presidenti i ri Kleb Basket Ferrara ka njoftuar qe nga dita e djeshme se...
F1, Red Bull

F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor

0
(Skenderbeu.info)-F1, Red Bull synon një rekord historik në Singapor Rekordi i Red Bull daton në 2013 (13 GP të fituara) Fundjava përmban Çmimin e Madh të...
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?”

0
(Skenderbeu.info)-Cristiano Ronaldo nën sulm: “Si mund të flejë natën?” flet nëna e fansit së cilit portugezi ia prishi telefonin Këto nuk janë kohë të lehta...
Livio Suppo

Livio Suppo mirëpret Petruccin

0
(Skenderbeu.info)-Livio Suppo mirëpret Petruccin ,i lumtur që i jep Danilo Petruccit një shans Livio Suppo, menaxheri i navigimit të Suzuki. Foli për vendimin për t'i...
asteroid,nasa

Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin

0
(Skenderbeu.info)-Sonda e NASA-s përplaset me sukses me astereoidin Gjatë një prove të paprecedentë për të parë nëse është i mundur devijimi i kursit të një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Korçë,digjet furgoni gjatë natës

(Skenderbeu.info)-Korçë,digjet furgoni gjatë natës Një mjet tip furgon është përfshirë...

Mallakastër: arrestohen dy vëllezër për kultivim dhe shpërndarje kanabisi

(Skenderbeu.info) Mallakastër: arrestohen dy vëllezër për kultivim dhe shpërndarje...

Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në Galicia

(Skenderbeu.info) Kapet rrjeti ndërkombëtar i trafikut të heroinës në...

Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës

(Skenderbeu.info) Sekuestrohet plantacioni me marijuanë afër Romës Guardia di Finanza...

49 të arrestuar 20 tonë hashash i seksuestruar në Marok

(Skenderbeu.info) 49 të arrestuar dhe 20 tonë hashash të...

Sekuestrohet një ‘narkobus’ në Amazonën ekuadoriane

(Skenderbeu.info) Sekuestrohet një 'narkobus' në Amazonën ekuadoriane Agjentët e Policisë...

Tetë të arrestuar, 2.2 ton kokainë për ne Finlandë dhe Indi

(skenderbeu.info)  -( Tetë të arrestuar, 2.2 ton kokainë) -Në...

Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në Shkodër

(Skenderbeu.info) Ngjarje e rëndë: Vritet një i ri në...
Raporto