(Skenderbeu.info)-Si të dobësoheni 2 kg për 3 javë?

Nëse nuk arrini të dobësoheni pavarësisht përpjekjeve të bëra, atëherë mos nxitoni të lini ushtrimet. Disa ndryshime të shpejta mund t’ju ndihmojnë të jepni 2 deri në 4 kg për 3 javë.
Specialistët pasqyruan rrugët e dobësimit të shpejtë duke shpëtuar nga yndyra e tepërta.
Konsumoni karbohidrate në masën e duhur
Ekuilibroni marrjen e karbohidrateve duke marrë më shumë në disa ditë e në disa të tjera më pak. Veçanërisht gjatë ditëve që konsumoni proteina dhe zarzavate të pasura me fibra pakësoni edhe më shumë marrjen e karbohidrateve.
Ky lloj qëndrimi zigzag do të mbajë aktiv metabolizmin, transmeton Telegrafi.
Lërini ushtrimet për një javë
Ndonjëherë e keni të vështirë të dobësoheni sepse trupi juaj nuk pushon sa duhet. Nëse ndodheni në kufirin e ushtrimeve të tepërta trupi juaj do të mbajë shumë ujë dhe nuk do të mund të rezistojë.
Pushimi për një javë do të ndihmojë në rigjallërimin e metabolizmit dhe ekuilibrit te ujit.
Ndryshoni mënyrën e ushtrimeve
Nse bëni të njëjtin ushtrim për një kohë të gjatë, atëherë nuk do të keni përmirësime.
Duke pakësuar kohën e pushimit në mes ushtrimeve dhe duke nxjerrë në 10 numrin e ushtrimeve brenda javës mund të përshpejtoni procesin e djegies së kalorive.
Merrni më shumë proteina
Një rrugë tjetër e dobësimit me 2 kg është dhe rritja e sasisë së proteinave në ushqim. Në këtë mënyrë do të parandaloni humbjen e muskujve pa yndyrë. Muskujt do të rikthehen shpejt në gjendjen e mëparshme.
Rritja e sasisë së proteinave do të rrisë dhe mesataren metabolike. Për të rritur sasinë e proteinave konsumoni shumë mish pulë, mish pa yndyrë, të bardhën e vezës, peshk dhe djathë fshati me pak yndyrë.
Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
4.6kmh
20 %
Sun
24 °
Mon
25 °
Tue
24 °
Wed
25 °
Thu
26 °

Lajmet e fundit

Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin!

0
(Skenderbeu.info)-Ministri serb kërcënon Kosovën: Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin! Pas njoftimeve se...

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

0
(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është pjesa që luan rolin më...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...

0
(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e...
Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Stoltenberg,ka zhvilluar një bisedë telefonike me Josep Borrell.

Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues

0
(Skenderbeu.info)-Sekretari i NATO-s: Prishtina të mos bëjë hapa te njëanshëm e destabilizues Sekretari i Përgjithshëm...
Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr, pasi janë pajtuar që t’i japin Ukrainës avionë luftarakë të prodhimit amerikan, F-16.

Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr

0
(Skenderbeu.info)-Lavrov për avionët F-16: Perëndimi po luan me zjarr Kryediplomati rus paralajmëroi shtetet perëndimore se...

Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte

0
(Skenderbeu.info)-Kurti: Marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet pa kushte Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha...

Lajme të tjera
NGJASHME

Katër ushqime për një zemër të shëndetshme

(Skenderbeu.info)-Katër ushqime për një zemër të shëndetshme Të ushqyerit është...

Këto superushqime janë aleatët tuaj kundër ankthit

(Skenderbeu.info)-Këto superushqime janë aleatët tuaj kundër ankthit Stresi dhe ankthi...

Importi i barnave në Shqipëri shënon rekord, shkak plakja e popullsisë dhe shtimi i sëmundjeve

(Skenderbeu.info)-Importi i barnave në Shqipëri shënon rekord, shkak plakja...

7 ushqime që na shuajnë etjen më mirë se uji

(Skenderbeu.info)-7 ushqime që na shuajnë etjen më mirë se...

Në sa mënyra mund të përdorësh pastën e dhëmbëve

(Skenderbeu.info)-Në sa mënyra mund të përdorësh pastën e dhëmbëve Pasta...

A mund të përdoret retinoli për të trajtuar aknet?

(Skenderbeu.info)-A mund të përdoret retinoli për të trajtuar aknet? Një...

Disa mënyra si mund të kontrolloni mendimet e tepërta

(Skenderbeu.info)-Disa mënyra si mund të kontrolloni mendimet e tepërta Mendimet...

Shtatë mënyra për të shmangur rritjen e një narcisti

(Skenderbeu.info)-Shtatë mënyra për të shmangur rritjen e një narcisti Studimet...
Raporto