(Skenderbeu.info) Dy shtetas britanikë vriten në Ukrainë.

Shtetasit britanikë Chris Parry dhe Andrew Bagshaw, të cilët u raportuan të zhdukur në Ukrainën lindore, janë vrarë, kanë thënë familjet e tyre.

Bagshaw, 47 vjeç dhe Parry, 28 vjeç, u panë për herë të fundit duke shkuar në qytetin e Soledar më 6 janar.

Familja e Bagshaw tha se dyshja po përpiqeshin të shpëtonin një grua të moshuar kur makinat e tyre u goditën nga një predhë.

Familja e Parry tha se burrat kishin vdekur ndërsa “përpjeknin një evakuim humanitar”.

Në fillim të këtij muaji, grupi mercenar rus Wagner pretendoi se trupi i një prej burrave ishte gjetur.

Soledar kishte qenë fokusi i luftimeve intensive dhe në fillim të këtij muaji ushtria ruse pretendoi se kishte pushtuar qytetin ukrainas të minierës së kripës pas një beteje të gjatë.

Në një deklaratë të lëshuar nga Ministria e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar, Rob, Christine dhe Katy Parry shkruan: “Me pikëllim të madh duhet të njoftojmë se e dashura jonë Chrissy është vrarë së bashku me kolegun e tij Andrew Bagshaw gjatë përpjekjes për një evakuim humanitar nga Soledar, në lindje te Ukrainës.”

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Italia dënon sulmet jashtë vendit

(Skenderbeu.info) Italia dënon sulmet jashtë vendit. Qeveria italiane të dielën...

Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28 ​​të vdekur

(Skenderbeu.info) Pakistan/ Shpërthim në një xhami, të paktën 28...

Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin e katërt të 2022

(Skenderbeu.info) Ekonomia gjermane u tkurr me 0.2% në tremujorin...

Një re e rrallë është shfaqur në Skoci

(Skenderbeu.info) Një re e rrallë është shfaqur në Skoci. Vëzhguesit...

Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron vazektominë e luanit

(Skenderbeu.info) Trupi i kafshëve të egra në Kenia mbron...

Boris Johnson/ Putini e “kërcënoi” atë me një sulm raketor

(Skenderbeu.info) Boris Johnson/ Putini e "kërcënoi" atë me një...

SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist në Turqi

(Skenderbeu.info) SHBA lëshon një tjetër paralajmërim për sulm terrorist...

Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar

(Skenderbeu.info) Spanjë/ Inflacioni vjetor rritet në 5.8% në janar. Inflacioni...
Raporto