Shqiptari aksidentoi 21-vjeçaren në Selanik dhe u largua nga vendngjarja /Detaje

(Skenderbeu.info)-Shqiptari aksidentoi 21-vjeçaren në Selanik dhe u largua nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një studente 21-vjeçare është përplasur nga një automjet, i cili më pas është larguar duke e lënë atë në rrugë.
Mediat greke shkruajnë se shoferi ka qenë një 30-vjeçar shqiptar, i kerkuar më parë nga policia për drogë.
Nderkaq zbardhet dëshmia e nënës së vajzës që u aksidentua nga një i ri shqiptar në Selanik.
Vajza ime e vogël ishte e sigurt pranë familjes së saj deri në orën 11 të mbrëmjes, deri sa takoi makthin”, tha nëna e saj.
Nëna e vajzës së re, e cila është me origjinë nga Chania dhe ka studiuar në Shkollën Veterinare të AUTH-së. Thekson se gjendja shëndetësore e së bijës cilësohet tejet kritike nga mjekët e spitalit Papageorgiou.
Shqiptari pasi e aksidentoi të renë, u largua nga vendi i ngjarjes, për t’ju shmangur arrestimit.
Gjithashtu per mediat greke foli edhe tezja e vajzës 21-vjeçare. E cila deklaroi se Ema u largua nga Chania në fluturimin e fundit për në Selanik.
Ajo nuk donte të merrte makinën e saj në Selanik, të shkonte në një qytet të huaj dhe të na shqetësonte. Ajo nuk pinte, donte të ishte e sigurt. Tani shpresojmë për një mrekulli për jetën e saj. Situata është shumë e vështirë. Policia është në kërkim të autorit, por edhe nëse do ta gjejë do të dalë dhe do të jetë i lirë. Sot ishte mbesa ime, nesër do të jetë një tjetër fëmijë. Ai që e shtypi. Nuk kishte ndërmend të ndalonte. Ai nuk donte ta ndihmonte vajzën. Ai donte të largohej, u kthye mbrapa dhe e shkeli përsëri dhe gjithçka që i interesonte ishte largimi nga skena. Ky njeri nuk ka ndjenja, ai bëri atë që donte”, thekson tezja.
Tashmë 30-vjeçari shqiptar, i cili është identifikuar nga policia, është shpallur në kërkim.
Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kosova kërkon nga BE statusin e vendit kandidat

(Skenderbeu.info)-Kosova kërkon nga BE statusin e vendit kandidat Kosova njofton...

Sulmohen gazetarët në veri te Kosoves nga persona të maskuar

(Skendenrbeu.info)-Sulmohen gazetarët në veri te Kosoves nga persona të...

Aksident i rende me 1 viktimë dhe 5 të plagosur në Kosovë

(Skenderbeu.info)-Aksident i rende me 1 viktimë dhe 5 të...

Shkup/ Alarm për bombë në Bankën Popullore

(Skenderbeu.info)-Shkup/ Alarm për bombë në Bankën Popullore Në Maqedoninë e...

Sërish shpërthime me bombe në Mitrovicën e Veriut

(Skenderbeu.info)-Sërish shpërthime me bombe në Mitrovicën e Veriut Sërish dy...

Tjetër shpërthim në Mitrovicën e Veriut

(Skenderbeu.info)-Tjetër shpërthim në Mitrovicën e Veriut Një shpërthim i fundit...

Policia plagosi 16-vjeçarin/ Protesta të dhunshme në Greqi, plagosen 10 policë

(Skenderbeu.info)-Policia plagosi 16-vjeçarin / Protesta të dhunshme në Greqi,...

Kapet me drogë në Selanik/ Arrestohet 37-vjeçari shqiptar

(Skenderbeu.info)-Kapet me drogë në Selanik/ Arrestohet 37-vjeçari shqiptar Nje shqiptar...
Raporto