Shkaterrohet një rrjet domenikan që dërgonte valixhe plot me kokainë në Madrid

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një rrjet domenikan që dërgonte valixhe plot me kokainë në Madrid

Agjentët e Policisë Kombëtare kanë shkaterruar një rrjet kriminal. Që dyshohet se i është përkushtuar futjes së sasive të mëdha të kokainës nga Santo Domingo (Republika Dominikane). Në aeroportin Adolfo Suarez-Madrid Barajas. Tre persona të dedikuar për eksportimin e sasive të mëdha të kokainës brenda valixheve midis vendit të Amerikës Qendrore dhe Spanjës janë arrestuar.
Hetimi nisi kur hetuesit morën dijeni për ekzistencën e një organizate kriminale që po i përkushtohej futjes së kokainës në vendin spanjoll nëpërmjet aeroportit Adolfo Suarez-Madrid Barajas. I hetuari kryesor ka pasur ndihmën e punonjësve të aeroportit të Santo Domingos për dërgimin e lëndës narkotike në Spanjë.
Pas disa hetimeve, ata zbuluan pika të ndryshme të destinuara për të ruajtur dhe fshehur lëndën. Duke vënë në pah masat e shumta të sigurisë të përdorura nga anëtarët e organizatës si ndërrimet e vazhdueshme të automjeteve. Dhe një numër i madh takimesh me organizata të ndryshme kriminale.
Gjatë hetimeve u bë e mundur identifikimi i një fluturimi. Në të cilin tentuan të futnin bagazhe me më shumë se 30 kilogramë kokainë. Pas sekuestrimit të valixhes, u konstatua se aty fshiheshin tridhjetë pako me kokainë me peshë 35 kilogramë. Dhe u sekuestruan edhe 2415 euro cash dhe u arrestuan të gjithë anëtarët e organizatës në Madrid.
Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1.5kmh
40 %
Tue
16 °
Wed
16 °
Thu
17 °
Fri
17 °
Sat
17 °

Lajmet e fundit

Guardia di Finanza

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

0
(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet, një burrë i padyshimtë i...
Policia e Kroacise

Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...

0
(Skenderbeu.info)-Raportime për bomba në gjykata në disa qytete dhe në selinë e Qeverisë së...
Makina

Skenari i protestës së opozitës

0
(Skenderbeu.info)-Skenari i protestës së opozitës Partia Demokratike ka zbardhur skenarin që do të ndjekë për...
samit be bp

Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje

0
(Skenderbeu.info)-Samiti i BE- BP/ Firmoset një marrëveshje konkrete Në Tiranë kete të marte ka nisur...
Rama, Vucic

Vuçiç i acaruar, sulmon median

0
(Skenderbeu.info)-Vuçiç i acaruar, sulmon median Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, mbërriti në Tiranë. Pasi fillimisht kishte...
vjosa-osmani

Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare

0
(Skenderbeu.info)-Osmani : Vuçiç, produkt i një mendësie vrastare Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka mbërritur...

Lajme të tjera
NGJASHME

“Pastronte” para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari

(Skenderbeu.info)-"Pastronte" para per 28 vjet/Arrestohet 65 vjeçari Për 28 vjet,...

Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El Salvadorin

(Skenderbeu.info)-Lufta kundër bandave/10 mijë trupa të policisë rrethojnë El...

Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen pesë makroplantacione droge /Arrestohen 14 persona Agjentët e Policisë...

Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)!

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 97 kilogramë kokainë në portin e Algeciras(Spanjë)! Një operacion...

Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një rrjet të rrezikshëm droge në Seattle Gjashtë anëtarë...

Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet një varkë me vela me 387 kg kokainë Anëtarët...

Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet nje rrjet droge spanjoll-maroken/ Sekuestrohen 11 tonë drogë Guarda...

Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion Spanjën

(Skenderbeu.info)-Kapet 4.6 ton kokainë në bregdetin afrikan me destinacion...
Raporto