Shkaterrohet një organizate ndërkombëtare me bazë midis kryeqytetit francez dhe Spanjës jugore.

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një organizate ndërkombëtare me bazë midis kryeqytetit francez dhe Spanjës jugore.

Autoritetet spanjolle dhe franceze raportuan në orët e fundit bilancin përfundimtar të operacionit të kombinuar mes Policisë Kombëtare, autoriteteve franceze, Marinës dhe Guardias Civil sekuestruan  rreth 1000 kilogramë kokainë në një varkë me vela në det të hapur dhe në një ndërtesë në Paris dhe shkaterrimin e një organizate të madhe ndërkombëtare me bazë midis kryeqytetit francez dhe Spanjës jugore.
Agjentët e Policisë Kombëtare, në një operacion të përbashkët me Guardia Civil dhe OFAST-in francez të koordinuar nga Eurojust, detajojnë se kanë shkaterruar organizatën e sipërpërmendur kriminale të dedikuar për dërgimin e kokainës në Evropë me anë të varkave me vela. Droga u shpërnda në të gjithë provincat spanjolle të Cádiz dhe Málaga, si dhe në rajonin Ile de France – që përfshin Parisin dhe zonën e tij metropolitane -. Rrjeti, me bazë në Marbella dhe Paris, përgatiti dërgesa kokaine nga Karaibet në Europë në varkat me vela të drejtuara nga një prej anëtarëve të organizatës. Kjo kishte dy degë: dega franceze, që merrej me shpërndarjen e drogës; dhe atë spanjolle, përgjegjëse për kontaktet me organizatat furnizuese të drogës, me qendër në Kolumbi dhe Venezuelë.
Shkaterrohet një organizate ndërkombëtare me bazë midis kryeqytetit francez dhe Spanjës jugore. arrestimin e 15 personave dhe sekuestrimin 1000 kg kokainë,
drog
Operacioni përfundoi me arrestimin e 15 personave dhe sekuestrimin e më shumë se 1000 kilogramëve kokainë, 797950 euro cash, dy varka me vela, shtatë automjete dhe 3 armë zjarri, ndër të tjera.

 

Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto