Shkaterrohet kampi në natyrë i marijuanës i mafies shqiptare në Valencia

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet kampi në natyrë i marijuanës i mafies shqiptare në Valencia

Guarda Civil e Valencias ka arrestuar dy anëtarë të dyshuar të mafias shqiptare të marijuanës në rajonin La Costera. Për lidhjen e tyre të dyshuar me një kamp të rëndësishëm në natyrë për prodhimin në shkallë të gjerë të bimës së kanabisit.
Shkaterrohet kampi në natyrë i marijuanës i mafies shqiptare në Valencia. janë sekuestruar gjithsej 1780 bimë marijuanë dhe 705 kilogramë sytha.
kampi shqiptar i droges
Shkaterrohet kampi në natyrë i marijuanës i mafies shqiptare në Valencia. janë sekuestruar gjithsej 1780 bimë marijuanë dhe 705 kilogramë sytha.
kampi shqiptar i droges
Operacioni filloi në gusht pas dyshimeve për një kultivim në shkallë të gjerë të bimëve të marijuanës në komunën e Moixent, rajoni La Costera. Pas hetimeve të shumta u mundësua gjetja e bimeve në një zonë me akses shumë të vështirë. Me pjerrësi  dhe pa rrugë apo gjurmë pyjore pranë. Duke ndjekur modus operandi klasike të organizatës shqiptare në të gjithë Spanjën.
Dy të arrestuarit në këtë operacion ishin nën kujdesin e plantacionit të sipërpërmendur, madje banonin në një kamp të improvizuar në afërsi të bemeve narkotike. Në vend u gjetën disa kasolle të bëra me shkopinj druri dhe mbulesa plastike jeshile. Me të vetmin qëllim që të kalonin pa u vënë re.
Shkaterrohet kampi në natyrë i marijuanës i mafies shqiptare në Valencia. janë sekuestruar gjithsej 1780 bimë marijuanë dhe 705 kilogramë sytha.
kampi shqiptar i droges
Në këto kasolle ndodheshin të gjitha llojet e mjeteve dhe pajisjeve të nevojshme për kultivim (fanta, lagështues, soba me gaz, rregullatorë, plehra, ujitje me pika) që furnizoheshin me disa komplete gjeneratorësh. Në operacionin e sipërpërmendur janë sekuestruar gjithsej 1780 bimë marijuanë dhe 705 kilogramë sytha, ndaj kultivimi është konsideruar në shkallë të gjerë.
Dy persona, 63 dhe 37 vjeç, me kombësi shqiptare, janë arrestuar dhe ndodhen në paraburgim për veprën penale të kultivimit dhe përpunimit të drogës.
Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...
Brittney Griner

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

0
(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve Basketbollistja Giner Brittney, një...
Centrali bërthamor Zaporiyia në Ukrainë

Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve

0
(Skenderbeu.info) Kompania bërthamore ukrainase akuzon Rusinë për rrëmbimin e tre punëtorëve. Kompania bërthamore ukrainase...

Lajme të tjera
NGJASHME

Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti të armëve

(Skenderbeu.info)-Rusia liron Brittney Griner në këmbim të një trafikanti...

Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dymbëdhjetë plantacione të marijuanës në vendin bask Guarda Civil...

Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni

(Skenderbeu.info)-Kapen nëntë ton marijuanë midis ngarkesës së një kamioni Në...

Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen 87 pako me kanabis/Arrestohen 3 persona Jane sekuestruar 87...

Policia ka arrestuar në durrës një person i cili kishte në makinë armë luftarake

(Skenderbeu.info)-Policia ka arrestuar në durrës një person i cili...

Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës dhe shfrytëzimin e grave

(Skenderbeu.info)-Shkatërrohet mafia kineze të dedikuar për trafikun e drogës...

Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet plantacioni i sofistikuar i marijuanës/ Arrestohen 3 persona Guarda...

Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë

(Skenderbeu.info)-Kapet avioni qe transportonte 469 kg kokainë Më 5 dhjetor...
Raporto