(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen katër klane droge të Cañada Real Galiana

Policia Kombëtare dhe Guardia Civil, duke punuar së bashku, arritën të shkaterrojne aktivitetet e paligjshme të katër prej klaneve kryesore të drogës që vepronin në Canada Real Galiana, që drejtoheshin nga një çift dhe njerëz nga mjedisi i tyre familjar dhe që shpërndanin të gjitha llojet e substancave. Ata kishin gjithashtu prodhime marijuane në shtëpi me lidhje të paligjshme në linjën e energjisë, gjë që i ndihmoi agjentët t’i arrinin ato pas një ankese nga kompania përgjegjëse për furnizimin. Operacioni, i quajtur Ketoya-Siñela, u mbyll në fund të vitit 2022 me arrestimin e 31 personave, 21 burra dhe 10 gra nga mosha 22 deri në 69 vjeç dhe të dhëna të shumta të trafikut të drogës, të drejtuar nga një çift i martuar.
Hetimi filloi në fund të vitit 2021 si rezultat i një ankese nga një kompani e furnizimit me energji elektrike që paralajmëroi zbulimin e konsumit dukshëm të tepërt në një nga sektorët e Cañada Real Galiana. Në mes të dimrit, agjentët verifikuan funksionimin e njësive të shumta të ajrit të kondicionuar 24 orë në ditë, pavarësisht temperaturave të ulëta tipike të asaj date, për të cilat dyshonin se po përdoreshin për të kultivuar marijuanë. Guardia Civil dhe Policia Kombëtare mësuan se po kryenin një hetim për të njëjtën organizatë, ndaj u bashkuan në një operacion të përbashkët.
Në total dhe përveç pikave të shitjes së kulturave të sipërpërmendura dhe drogave, 75 mijë euro në monedhë të pjesshme, tre armë zjarri të shkurtra, dy armë të gjata, 43 kilogramë sytha marijuanë, 1400 bimë, 84 gramë kokainë dhe një automjet i tipit të lartë.
Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
58 %
5.1kmh
40 %
Thu
11 °
Fri
11 °
Sat
10 °
Sun
7 °
Mon
7 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës...

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes...

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga...

Një ton hashash u kap brenda Marokut

(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë...

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion...

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy...

Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut të kokainës në Europë

(Skenderbeu.info)-Shkaterrohet një nga rrjetet më të fuqishme të trafikut...

Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar i drogës

(Skenderbeu.info)-Me 1 kg kokainë e marijuanë/ Arrestohet shpërndarësi shqiptar...
Raporto