(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës në orët e fundit, njëri prej tyre aktiv dhe tjetri në proces ndërtimi, të vendosura në komunitetin Palermo të komunës El Puente, provinca Guarayos, departamenti Santa Cruz. Me shkatërrimin dhe djegien, trashëgimia e trafikut të drogës u prek në më shumë se 371,000 dollarë.
shkaterrimi i laboratorit
shkaterrimi i laboratorit
Laboratori kishte kapacitetin për të përpunuar hidroklorurin e kokainës, midis 50 dhe 100 kilogramë dhe kishte zona për tharje, presim, centrifugim, hollim dhe filtrim, të njohura më mirë si zona e disko. Kështu, ai kishte gjithashtu një zonë për kimikate të ngurta dhe të lëngshme, një zonë distilimi, dhoma gjumi, një kuzhinë, një dhomë ngrënie, një zonë për një gjenerator të energjisë elektrike, madje edhe një kullë vrojtimi.
Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Me shkatërrimin dhe djegien trashëgimia e trafikut të drogës u prek në më shumë se 371000 dollarë
shkaterrimi i laboratorit
Brenda laboratorit që ishte aktiv, u bë i mundur kapja e shtetasit kolumbian 22-vjeçar A.S.R.
Në strukturën që ishte në proces montimi, u bë e mundur shkatërrimi i një automjeti të tipit Terix, një traktor i vogël,  pesë rezervuarë uji 1200 litra, gjashtë fuçi acetati, një kompresor, pesëmbëdhjetë thasë me karbon aktiv, 70 thasë me sodë kaustike dhe 20 tasa me ujë.
shkaterrimi i laboratorit
shkaterrimi i laboratorit
Në laboratorin e dytë u sekuestruan 5 fuçi acetate, 40 thasë me sodë kaustike, 20 thasë bisulfit, 15 thasë karbon aktiv, 10 thasë permaganat, një traktor i vogël dhe tre krahë të gjatë të kalibrit të madh.
Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
39 %
1.5kmh
0 %
Fri
18 °
Sat
16 °
Sun
16 °
Mon
15 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi

0
(Skenderbeu.info)-Sekuestrohen rreth 20 mijë dollarë në kufi, ndalohet malazezi Policia kufitare këtë të premte ka...
Top chanel

Sulmi ndaj “Top Channel”/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...

0
(Skenderbeu.info)-Sulmi ndaj "Top Channel"/ Dumani: Jemi aty, nëse do të dalë diçka do të...
droga

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

0
(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i Guardia di Finanza me kompetenca...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane, në koordinim me Prokurorinë e...
Kavajë

Plumba në Kavajë, dy të vrarë

0
(Skenderbeu.info)-Plumba në Kavajë, dy të vrarë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më...
FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit. Fabio Paratici, i është ndaluar të merret profesionalisht me çështjet e futbollit në mbarë botën.

FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit

0
(Skenderbeu.info)-FIFA dënon drejtorin sportiv të Tottenhamit Drejtorit sportiv të Tottenhamit, Fabio Paratici, i është ndaluar...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë

(Skenderbeu.info)- Kapen tre shqiptarë/Sekuestrohen 83 kilogramë kokainë Një operacion i...

Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë

(Skenderbeu.info)-Kapen 241 kilogramë kokainë në një varkë Policia Kombëtare Kolumbiane,...

Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica shqiptarë

(Skenderbeu.info)-Goditet grupi kriminal në Belgjikë, arrestohen 18 persona shumica...

Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë

(Skenderbeu.info)-Kapen katër ton kokainë të destinuar për në Europë Policia...

Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion Holandën

(Skenderbeu.info)-Zbulohen 815 kg kokainë në një kontenjer me destinacion...

Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe trafikun e njerëzve në Europë

(Skenderbeu.info)-Media italiane: Mafia shqiptare ka marrë në dorë edhe...

Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës

(Skenderbeu.info)-Shqiptarët “pushtojnë” Spanjën/ Zbërthehet rrjeti i trafikut të drogës Autoritetet...

Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në miellin e sojës në drejtim të Antwerpen

(Skenderbeu.info)-Kapet një sasi e madhe kokaine të fshehur në...
Raporto