(Skenderbeu.info) Sezon pozitiv për Arsenal-in. Duke shkuar në pushimin e Kupës së Botës, skuadra e meshkujve ulet në krye të Premierligës angleze, me një menaxher plot ide dhe një brez të ri të patrembur që depërton në ekipin e parë.

Në pjesën e parë të këtij sezoni të ndarë, ata kanë humbur vetëm një herë në 14 ndeshje, kanë skalitur pesë pikë ndaj Manchester Cityt të mbushur me yje dhe kanë siguruar që për herë të parë të jenë në krye të tabelës në ditën e Krishtlindjeve. kohë që nga viti 2007.

Një rikthim prej 12 fitoresh dhe 37 pikësh nga ndeshjet hapëse shënon gjithashtu fillimin e tij më të mirë të një sezoni, duke kaluar edhe ekipin e ‘The Invincibles’ të 2003/04.

Atmosfera në Emirates Stadium është më e mira që ka qenë ndonjëherë dhe zhgënjimet që kanë rrethuar klubin në vitet e fundit duket se i përkasin së shkuarës.

Tifozët e Arsenalit presin që klubi i tyre të jetë sfidues për tituj dhe ta përziejë atë me skuadrat më të mira në botë.

Klubi nuk është paraqitur në Champions League që nga viti 2017 dhe ka qenë vite dritë larg sfidës së Liverpool dhe Manchester City në Premier League.

Anëtarësimi i tij i shkurtër në Superligën Evropiane të dështuar vetëm sa krijoi ndarje të mëtejshme midis pronarëve amerikanë të klubit dhe tifozëve, por, Arsenali mund të jetë në rrugën e kthimit.

 

Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
1kmh
75 %
Fri
15 °
Sat
16 °
Sun
14 °
Mon
12 °
Tue
10 °

Lajmet e fundit

Ish ylli i Milan dhe Real Madrid braziliani Kaka

Kaka: Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren

0
(Skenderbeu.info)-Kaka: "Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren. Ronaldo konsiderohet thjesht një njeri...
Santos trajneri i Portugalise

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

0
(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari, le ta lëmë të qetë”....
perzevativ

Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France / Ja pse!

0
(Skenderbeu.info)-Perzevativët falas për moshat 18 deri në 25 vjeç ne France Të rinjtë në Francë...
ariu shqiptar

Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh

0
(Skenderbeu.info)-Ariu shqiptar Marku lirohet pas 20 vitesh Shpëtohet arushi i fundit i restorantit në Shqipëri...
Çmimi special i qytetit të Ladispolit për librin 'Ukraina

Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo

0
(Skenderbeu.info) Çmimi special i qytetit të Ladispolit për Fausto Biloslavo. Ceremonia e ndarjes së...
Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi

Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Beart Rexhepi i jep fund beqarisë

0
(Skenderbeu.info) Ish-konkurrenti i "Përputhen", Beart Rexhepi i jep fund beqarisë. Ish-konkurrenti i përputhen Beart...

Lajme të tjera
NGJASHME

Kaka: Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren

(Skenderbeu.info)-Kaka: "Jo të gjithë në Brazil e mbështesin kombëtaren....

Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari”

(Skenderbeu.info)-Portugali, Santos: “Ronaldo nuk donte të largohej nga Katari,...

Portugali, Ronaldo: “Një grup shumë i bashkuar për t’u thyer nga forcat e jashtme”

(Skenderbeu.info)-Portugali, Ronaldo: "Një grup shumë i bashkuar për t'u...

Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG

(Skenderbeu.info)-Shfaqje Neymar-Messi-Mbappé: Në Katar është botërori i PSG. Braziliani është...

NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors

(Skenderbeu.info)-NBA: Fontecchio super, 18 pikë dhe shtypje ko Warriors....

Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë

(Skenderbeu.info)-Zverev mund Thiem dhe përshëndetja është e veçantë. Në Arabinë...

Kupa e Botës: Scaloni: “Holanda e ekuilibruar”

(Skenderbeu.info)-Kupa e Botës: Scaloni: "Holanda e ekuilibruar, shpresoj të...

Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë

(Skenderbeu.info)-Spektakël dhe dramë deri në fund, Tirana mund Vllazninë...
Raporto