Dr Ilir Allkja

Alarmi që ngre dr Allkja, në një postim të sotëm, është i pranishëm, jo vetëm në Tiranë, por në çdo bashki të vendit dhe tani që është nxehtë, rreziku bëhet më i madh.
Dr Iliri jo vetëm sjell faktin, dëshmuar me foto të mbeturinave në qytet, por plot sarkazëm shprehet: Sëmundjet falas, jo shëndetësinë.

Ja statusi i plotë i tij:

“SËMUNDJET FALAS, JO SHËNDETËSINË!

Mëngjes ora 09:06, 27 qershor 2022, Tiranë.

Dashnorët e rilindjes e thonë me mburrje: të paktën këta (rilindasit), punojnë!

Infeksionet e përhapura nga plehrat e padezinfektuara,  të pa mbuluar me ditë, bëjnë kërdinë sidomos në fëmijë e pleq dhe  nuk zgjedhin në je opozitar apo rrilindas, të sëmurin njëlloj me të njëjtat simptoma, të njëjtin agresivitet.

Mirë që milionat e vjedhura nga qeveritarët për inceneratorë  nuk ju bëjnë përshtypje shqiptarëve, por as jeta, as shëndeti i tyre, i fëmijëve e i prindërve ?!”

https://skenderbeu.info/kategori/vendi/

Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Mon
26 °
Tue
28 °
Wed
23 °
Thu
26 °
Fri
21 °

Lajmet e fundit

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Ngjarja mes bandave rivale, shqiptare dhe afrikane.

Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

0
(Skenderbeu.info)-Sherr mes bandave në Itali, plagosen me thikë tre shqiptarë, njëri prej tyre në...

Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona

0
(Skenderbeu.info)-Zbulohet shkaku i përplasjes së trenit në Indi, ku humbën jetën mbi 300 persona Përplasja...

Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës

0
(Skenderbeu.info)-Fantastik Verstappen, fiton edhe Çmimin e Madh të Spanjës Max Verstappen nuk fal në Formula...
Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin, gjithmonë ekzistojnë mënyra se si ta transformoni në mënyrën më të shpejtë dhe në çast ta bëni interesant

Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin

0
(Skenderbeu.info)-Si ta transformoni në shpejtësi gërshetin Pa marrë parasysh a preferoni gërshet (bisht) të shkurtër...

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

0
(Skenderbeu.info)-Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit! Kjo...
A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve, shumë po pyesin nëse Nevera më në fund do të vizitojë një nga pistat

A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri?

0
(Skenderbeu.info)-A po përgatit Rimac, Nevera-n për një rekord të ri? Pas thyerjes së 23 rekordeve,...

Lajme të tjera
NGJASHME

Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në Turqi dhe Shqipëri

(Skenderbeu.info)-Pushimet verore: Çmimet më të ulëta në Turqi dhe...

Studimi mbi ndotjen e liqenit të Shkodrës

(Skenderbeu.info)-Studimi mbi ndotjen e liqenit të Shkodrës Ekspertë nga Shqipëria...

Maji shton turistët në Kalanë e Gjirokastrës

(Skenderbeu.info)-Maji shton turistët në Kalanë e Gjirokastrës Muaji maj shënoi...

Matura Shtetërore 2023/ 30 mijë maturantë testojnë njohuritë në gjuhën e huaj

(Skenderbeu.info)-Matura Shtetërore 2023/ 30 mijë maturantë testojnë njohuritë në...

Ulet ndjeshëm numri i maturantëve/ Në 5 vite, 17 mijë nxënës më pak në provime

(Skenderbeu.info)-Ulet ndjeshëm numri i maturantëve/ Në 5 vite, 17...

Tuneli i Llogarasë hapet qershorin e ardhshëm

(Skenderbeu.info)-Tuneli i Llogarasë hapet qershorin e ardhshëm Drejtori i Autoritetit...

Jehona në mediat e huaja/ Rama: Shqipëria, perla mesdhetare

(Skenderbeu.info)-Jehona në mediat e huaja/ Rama: Shqipëria, perla mesdhetare Mediat...

Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është dyfishuar në 6 vitet e fundit

(Skenderbeu.info)-Numri i të huajve që punojnë në Shqipëri është...
Raporto