Dr Ilir Allkja

Alarmi që ngre dr Allkja, në një postim të sotëm, është i pranishëm, jo vetëm në Tiranë, por në çdo bashki të vendit dhe tani që është nxehtë, rreziku bëhet më i madh.
Dr Iliri jo vetëm sjell faktin, dëshmuar me foto të mbeturinave në qytet, por plot sarkazëm shprehet: Sëmundjet falas, jo shëndetësinë.

Ja statusi i plotë i tij:

“SËMUNDJET FALAS, JO SHËNDETËSINË!

Mëngjes ora 09:06, 27 qershor 2022, Tiranë.

Dashnorët e rilindjes e thonë me mburrje: të paktën këta (rilindasit), punojnë!

Infeksionet e përhapura nga plehrat e padezinfektuara,  të pa mbuluar me ditë, bëjnë kërdinë sidomos në fëmijë e pleq dhe  nuk zgjedhin në je opozitar apo rrilindas, të sëmurin njëlloj me të njëjtat simptoma, të njëjtin agresivitet.

Mirë që milionat e vjedhura nga qeveritarët për inceneratorë  nuk ju bëjnë përshtypje shqiptarëve, por as jeta, as shëndeti i tyre, i fëmijëve e i prindërve ?!”

https://skenderbeu.info/kategori/vendi/

Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mon
0 °
Tue
6 °
Wed
7 °
Thu
8 °
Fri
10 °

Lajmet e fundit

droge

Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 550 kilogramë kokainë/ Arrestohen 2 persona Njësitë e Marinës Kolumbiane sekuestruan më shumë se...
droge ne kakao

Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos

0
(Skenderbeu.info)-Kapet 1.3 ton kokainë në Barcelonë e fshehur mes kakaos Guardia Civil dhe Agjencia e...
droge ne banane

Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 213 kilogramë kokainë në një ngarkese me banane Droga ishte fshehur në rimorkio të...
Një ton hashash

Një ton hashash u kap brenda Marokut

0
(Skenderbeu.info)-Një ton hashash u kap brenda Marokut Anëtarët e Drejtorisë së Përgjithshme Marokene të Sigurisë...
Droga

Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën

0
(Skenderbeu.info)-Kapen 115 kilogramë heroinë në një kamion me destinacion Holandën Një kontroll rrugor i kryer...
shkaterrimi i laboratorit

Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi

0
(Skenderbeu.info)-Shkaterrohen dy laboratorë kokaine në Bolivi Autoritetet boliviane shkatërruan dy laboratorë të prodhimit të drogës...

Lajme të tjera
NGJASHME

Studimi, ERE: Familjet në shtëpi private konsum tre herë më të lartë energjie se në apartament

(Skenderbeu.info)-Studimi, ERE: Familjet në shtëpi private konsum tre herë...

Transparency International jep alarmin/ Korrupsioni mbyt Shqipërinë

(Skenderbeu.info)-Transparency International jep alarmin/ Korrupsioni mbyt Shqipërinë Në Raportin e...

Bullizmi kthehet në fenomen shqetësues në Shqipëri

(Skenderbeu.info)-Bullizmi kthehet në fenomen shqetësues në Shqipëri Në Shqipëri, fenomeni...

Qafë Shtama turistike, destinacion i bukur dhe jo shumë larg kryeqytetit

(Skenderbeu.info)-Qafë Shtama turistike, destinacion i bukur dhe jo shumë...

176 fëmijë shqiptarë të zhdukur pa gjurmë në Angli, avokati: Pse heshtin autoritetet?

(Skenderbeu.info)-176 fëmijë shqiptarë të zhdukur pa gjurmë në Angli,...

Shqiptarët besojnë se vendin duhet ta drejtojnë të rinjtë

(Skenderbeu.info)-Shqiptarët besojnë se vendin duhet ta drejtojnë të rinjtë 55.4%...

Perceptimi i shqiptarëve për të rinjtë: Guximtarë dhe të lirë

(Skenderbeu.info)-Perceptimi i shqiptarëve për të rinjtë: Guximtarë dhe të...

Barometri: Të rinjtë shqiptarë janë të papërgjegjshëm

(Skenderbeu.info)-Barometri: Të rinjtë shqiptarë janë të papërgjegjshëm 55.3% e shqiptarëve...
Raporto